POCIĘTA PIŁĄ KOMODA PRL


Co powiecie na komodę pociętą piłą?

Nie ma rzeczy niemożliwych! Jeśli szukam czegoś wąskiego i długiego o konkretnych wymiarach i z okresu PRL a takiego produktu nie ma - przerabiam to co jest!


Oto kolejny odnowiony przez nas mebel. Szukałam bardzo wąskiej komody, aby weszła pod schowek przy schodach. Standardowe komody z czasów PRL mają około 60 cm szerokości, maksymalny jaki mogłam mieć to 40 cm. Stąd pomysł na kupno z OLX, tego regału i przerobienie go.

Kontrowersje może budzić pomysł odcięcia góry, ale w całości komoda, ani mi nie pasowała ani nie weszłaby w swoje docelowe miejsce.

Po zaszpachlowaniu ubytków, które powstały po odcięciu góry komoda musiała dostać kolor, blat, półka, rączki od szuflad oraz nóżki dostały czarną matową farbę pasującą do schodów.
Po zeszlifowaniu komody nałożyłam na nią dwie warstwy bezbarwnego wosku! Szuflady nabrały charakteru dzięki tapecie jaką wkleiłam w środek :) Sama tapeta w papugi też kładziona była specjalnie dla komody :)


KOSZT CAŁKOWITY : 175 zł
 • komoda - 100 zł
 • farba, rozpuszczalniki - 40 zł
 • wosk do mebli - 35 zł  http://monikaimariuszusiebie.blogspot.com/p/metamoforzy-mebli.html

  15 komentarzy:

  1. Absolutnie bosko! Pomysł, wykonanie, kratywność - wszystko super! To jest fantastyczne, każdy element tworzy osobą historię! <3

   OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie wyszła ta komoda. Uwielbiam takie matamorfozy.

   OdpowiedzUsuń
  4. Mebel "z pazurem". Gratuluję :-)

   OdpowiedzUsuń
  5. Masz coś "z mojej wyobraźni" ,piszę tak bo ja jestem starsza o pokolenie (minimum) :-D też tak robiłam jak byłam na takim etapie. Tapeta genialna, mam takie tkaniny. Kocham ,"własny ale dojrzały" styl ,który wyraża siebie i tylko to się liczy, wrażenie, wykonanie ,dbałość o estetykę ,wszystko jest dobrze , moim zdaniem . Pozdrawiam Was serdecznie, to jest ŻYCIE WASZE ma być NIEPOWTARZALNE. <3 :-D

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dziękujemy :) ...zaintrygowały mnie te tkaniny we wzory...chyba wyjmę maszynę, kupię i coś wykombinuję :) pozdrawiamy

    Usuń
  6. Przepiękna :) Sama bym ją z przyjemnością wzięła od Was i postawiła w swoim pokoju dziennym ;)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. dzieki :) szukam teraz podobnej właśnie do pokoju :)

    Usuń
  7. Czy można wiedzieć z jakiego materiału są wykonane schody-stopnie,podstopnie?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. schody to dąb podstopnie jesion

    Usuń
   2. Dziękuję, a jaka farba czy lakierem były malowane?

    Usuń