DOM W TECHNOLOGII IZODOM

26 kwietnia 2017

Domem Izy i Adama zaczynamy nową zakładkę na blogu, w której pokazywać będziemy Wasze realizacje, domy budowane w nowych technologiach, przebudowy Waszych domów czy te z ciekawymi rozwiązaniami. 
IZODOM, system  dostępny od kilku lat na rynku to zbiór ponad 100 różnych elementów, które można ze sobą łączyć jak klocki, by uzyskać określoną wielkość i kształt domu "klocki" wypełniane są betonem. Grubość warstw izolacyjnych, rodzaj betonu i ewentualne zbrojenie dobierane są w zależności od potrzeb.

Projekt Izy i Adama to realizacja zrobiona na ich zamówienie, dom dopasowany do szerokości działki i spełniający szereg wymagań o funkcjonalności.

Pomysł na budowę zrodził się u Adama już dawno temu, gdy podczas wakacji stawiał podobny dom. Marzenia i  plany o budowie taniego domu systemem gospodarczym w 2009 r. Adam zaczął realizować. Budowa trwała dwa lata. Dom ma 138 m plus użytkowe poddasze.

Jak pisze sam właściciel „izodom układa się jak klocki lego, nie da się tego popsuć, nie da się nie zrobić kąta prostego, bo inaczej nic nie pasuje. To tak jak klocki lego nie da się ich inaczej wczepić”

Dom Izy i Adama to przykład idealnej pracy zespołowej. Z pomocą znajomego wylali fundament. sami zrobili chudziak, ściany, drewniany strop i deskowanie dachu. Z pomocą fachowców przy hydraulice i płytkach stan zamknięty wyniósł 70 tyś.

Ściany stawiał Adam, układał po dwie warstwy bloczków po czym zalewał je betonem, w drugiej części dnia układał kolejne dwie i zalewał je rankiem dnia następnego.

Koszt budowy do stanu zamieszkania wyniósł 220 tyś za całość, w cenie jest wszystko: od śrubek po meble i AGD.  Adam i Iza zainwestowali w solary, piec na ekopelet w kominek z płaszczem wodnym oraz przydomową oczyszczalnie ścieków.

Dom wybudowany w województwie Wielkopolskim. 


2 komentarze

  1. Cześć Iza i Adamie. Bardzo mi zainponowaliscie swoja inweinwestycja. Czy jest możliwy kontakt na fb lub mailowy? Chciałbym się dowiedzieć więcej o waszej budowie. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń