SZAFKA NOCNA PRL - METAMORFOZA MAGDY

12 maja 2017

Przed Wami kolorowa, idealnie pasująca do najnowszych trendów odnowiona szafka Magdy. Szafeczka pochodzi z lat 50 XX w.


Historia szafki ciekawa jest już od samego początku spontanicznie kupiona w czasie pracy za cztery tabliczki czekolady!

Koncepcja wyglądu szafki jak pisze sama Magda „.. w większości miała wyglądać tak jak wygląda teraz, ponieważ wcześniej ją zaprojektowałam, zrobiłam rysunek 2D wraz z koncepcją wzoru geometrycznego, którego wzór znalazłam w internecie a następnie go przerysowałam w komputerze i dopasowałam to wszystko. Najpierw wirtualnie, a następnie docelowo już na meblu. Tak na prawdę to moja pierwsza praca odnowienia mebla więc może nie jest to zbyt idealnie, natrafiłam na problemy, musiałam cały tył wymienić bo był zapleśniały, fornir w większości szafki odchodził więc go zdjęłam, zostawiłam tylko w tych miejscach gdzie było w miarę ok.

Najwięcej czasu przy tej metamorfozie Magda poświęciła na narysowanie geometrycznego wzoru. Sporo czasu Magda poświęciła na zdjęcie szpachelką forniru oraz wypełnienie ubytków i ręczne szlifowanie. Szafka szlifowana była papierem o grubych a później o cieńszych ziarnach. Na szafkę nałożono kilka warstw akrylowej białej farby ( około 5. ) oraz jedną warstwę niebieską.


„Jak już pomalowałam główne elementy i one przeschły, to jeszcze wcześniej zleciłam wykonanie naklejek (czarnego wzoru) a następnie po odpowiednim wycięciu formatu (frontu szafki) nałożyłam go na szafkę. Ze względu na to ze naklejka może być tylko w jednym kolorze (tutaj ten czarny wzór) elementy wypełnienia w postaci koloru żółtego i niebieskiego malowałam bardzo precyzyjnie ręcznie, zajęło to bardzo dużo czasu myślę ze kolo 7 godz. Po malowaniu, naklejaniu, drewno zabezpieczyłam kilkoma warstwami wosku do drewna i na koniec przykręciłam na plecy, sklejkę.” – pisze Magda

Oprócz kosztu kupna szafki za cztery czekolady, Magda z racji tego że to jej pierwsza metamorfoza  musiała zainwestować w szereg potrzebnych narzędzi: szpachelki, taśma malarska, pędzle oraz wosk i farby.

7 komentarzy

 1. Gdzie zostało zlecone zrobienie naklejki na front drzwiczków? Szafka piękna oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna ta szafeczka ;) fajnie jest przerabiać stare meble na takie cuda ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. racja dlatego będę wyłapywała fajne projekty i publikowała je tutaj :)

   Usuń
 3. WOW! Wygląda wspaniale :)
  Może coś na książki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nasza kolejna to metamorfoza szafki łazienkowej :)

   Usuń