MAŁY PIĘKNY I DREWNIANY

9 października 2017


Polska kanadyjka, dom który podziwiać mogliście w pierwszym odcinku „Odpicowane mieszkanie” DD TVN. Pamiętam, ze oglądając ten odcinek zakochałam się w meblach PRL i zaraz po jego emisji przejrzałam całe OLX. Tak pierwsza komoda z tej epoki stanęła w naszym domu. Po ponad roku przypadkiem trafiłam na Maggie – uroczą właścicielkę, której dom to kopalnia świetnych pomysłów.   MATERIAŁ TVN 


Magdalena i Dawid zbudowali swój dom SAMI! Gdy mając mały budżet usłyszeli ceny za wykonanie i postawienie kanadyjki postanowili że dadzą radę bez pomocy fachowców.
W marcu został wylany fundament a w kwietniu na plac budowy wszedł Dawid. Po niespełna trzech miesiącach wprowadzili się do wymarzonego domu!

Początkowo dom to 53 metry szczęścia, ale w lutym 2016 r. po radosnej nowinie o powiększeniu rodziny dom musiał się dopasować. Takim sposobem dobudowano trzecią sypialnię. Ostatecznie dom to 67 metry w koszcie około 60 tysięcy.

„Drewno na szkielet sprowadziliśmy ze Szwecji, nie oszczędzaliśmy na budulcu bazowym. Miał być najlepszy. Na elewacje wybraliśmy już drewno z pobliskiego tartaku, po czym potraktowaliśmy je farba do drewna. Jest to dom całoroczny, mieszkamy w nim ponad 3 lata. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie elektryczne. Bo jest szybko i przyjemnie. Rachunki za prąd są znośne. Mamy ten komfort ze jest czysto i nie trzeba chadzać do kotłowni”

Dom to trzy sypialnie, łazienka, oraz salon z kuchnia podzielony wyspą. Z przodu jest niewielka weranda natomiast z tylu dość duży bo 35 metrowy taras.


A wnętrza ? moim zdaniem po prostu URZEKAJĄ! 


Ja jestem zakochana i w tym domu i w jego wnętrzu. A mieszkańcy ? Ciepli, ludzie z masą pomysłów – zobaczcie koniecznie materiał  z DD TVN  

2 komentarze