CZY DOMY PO ZAKOŃCZONEJ BUDOWIE PRZYPOMINAJĄ PROJEKT ?

27 listopada 2017


Czasem przeglądając różne fora, czy grupy budowlane widzę wpisy „ kupiliśmy projekt ponieważ ma fajną elewacje” lub „ sprzedam projekt, okazało się że nam nie pasuje” wiem, że sprzedaje się projekty kupione za wcześnie, nie spełniające np. warunków zabudowy. Wiem też że istnieje mała grupa osób sugerująca się tylko i wyłącznie wygładem elewacji.  

Osób tych jest niewiele – i bardzo dobrze ponieważ przeglądając te kilka zdjęć jakie udało mi się znaleźć zobaczycie że nie zawsze po zakończonej budowie dom przypomina ten z projektu. Przykładem tego jest np. nasz poprzedni dom…


To jaką estetykę ma nasz dom jest ważne ale nie najważniejsze. Najważniejszy jest środek domu, rozmieszczenie pomieszczeń i ich dopasowanie do nas samych. Wiadomo, że wybierając dom z katalogu, całkowicie nie możemy  zignorować wyglądu zewnętrznego. Uwielbiam jednak porównywać coś na zasadzie „ przed i po” i tak zgromadziłam dla Was kilka realizacji. Sami zobaczyć możecie jak wyglądają domy po zakończonej budowie. Czy przypominają te z projektów ? Zobaczcie !Patryk Doliński / MajchrzakPPPatryk Doliński / MajchrzakPP


Nawet jeżeli dom wykonamy w podobnej stylistyce którą zaproponowało nam biuro od którego zakupiliśmy projekt, elewacja się różni.. zmieniamy okna, wydłużamy je lub likwidujemy, zmieniamy projekt inaczej ustawiając pomieszczenia. Nie dodajemy wszystkich dodatków, często nie używamy nawet tych samych kolorów. Znam jedną starszą parę, mieszącą niedaleko, użyli do realizacji swojego projektu identycznych kolorów, tynków, cegiełek jak te które były w oryginalnym projekcie. Ich dom wygląda identycznie jak w katalogu. Myślę że są jednak wyjątkiem… wydaje mi się że jednak każdy z nas potrzebuje odrobiny indywidualizmu.  Właściwie dlaczego kupujemy projekt jeśli tyle w nim zmieniamy? Czy niektóre z domów nie wyglądają lepiej po realizacji niż na projekcie ?


- Monika


4 komentarze

 1. Największym oszustwem jest robienie przez biura wizualizacji domu bez sąsiedniej zabudowy. Każdy dom stoi na wielkiej działce a w tle są alpy �� Dla mnie wszystkie pokazane realizacje wyglądają lepiej niż projekt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w tych akurat nie jest tak źle, ale w większości nowoczesnych projektów jest basen :D i wtedy po realizacji nie mamy już upalnej Chorwacji a chłodne Podlasie :D

   Usuń
 2. Dokładnie, niektóre projekty są tak zrobione, że się śmiać chce z nich. Wgl nie oddają reali. Tutaj we wpisie niektóre przykłady totalnie odbiegają od projektu. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog i bardzo ładne zdjęcia. W swoim już prawie domu walczę z oknami dachowymi, parter już na szczęście skończony. Jest dużo producentów, którzy posiadają zarówno bogatą ofertę, jak i wysoką jakość, ale ostatnio mój przyszły sąsiad polecił mi okna dachowe velux. Poczytałem trochę i zbierają naprawdę pochlebne opinie w sieci.
  Tu pytanie do Was, czy też polecilibyście tego producenta? W zasadzie już podjąłem decyzję, ale chciałbym mieć pewność :)
  Z góry dzięki za odpowiedź ;)

  OdpowiedzUsuń