CZARNA ŚCIANA - INSPIRACJE PORADY

6 lutego 2019


Czarne ściany są piękne! My przekonaliśmy się do nich już ponad dwa lata temu kładąc tynk mozaikowy w naszym wiatrołapie! Ściana przy drzwiach wejściowych wymagała odświeżenia już po roku od przeprowadzki, stad pomysł na mieniącą się kamieniami ścianę którą pokaże Wam niżej.

W kilu zestawieniach znajdziecie czarne ściany z blogów które obserwuje na instagramie. W zdjęciu wyżej moje ulubione insta konto Pati i jej czarna ściana pomalowana farbą Valspar kolor black heron! Czarna ściana w kuchni? sami widzicie że wygląda pięknie! Edyta dla uzyskania takiego efektu położyła dwie farby - najpierw trzy warstwy farby magnetycznej a na to farbę tablicową.


W domu Edyty jest więcej czarnych ścian ,niżej znajdziecie zdjęcia z pokoju jej córeczki Hani. Więcej inspiracji na jej instagramie który gorąco polecam!


Nasza czarna ściana kominkowa sprawdza się świetnie, sami czasem piszecie że kominek to kotłownia w salonie, nie jest tak do końca. Ściany brudzą się też naturalnie, po 2.5 roku nie zauważyłam dużej różnicy pomiędzy ścianą przy kominku a innymi w naszym domu. Wcześniej gdy kominek był biały, mała ściana a właściwie słupek od komina przy drzwiach był czarny - od samego początku.  Tą nową część pomalowaliśmy Śnieżką Satynową, ponieważ stary biały kominek po prostu się nam znudził. 


Czarna ściana w łazience pomimo, że piękna nie do końca sprawdziła się u Magdy. Jej profil na Instagramie obserwuje od samego początku! Piękny duży dom z masą inspiracji. Farba wybrana do łazienki to  Tikkurila Optiva Ceramic, która po dwóch latach została przykryta tapetą. Niżej zdjęcia łazienki z czarną ścianą i już w nowej odsłonie. Wspomniana już wyżej nasza ściana w wiatrołapie, z wykorzystaniem tynku mozaikowego firmy Majster Pol, który absolutnie polecam! Ściana wiecznie brudna od psich łapek, po roku wymagała całkowitego odnowienia! Tynk który wybraliśmy położony został w 2017 r i sprawdza się świetnie. Praca nad wykonaniem takiej ściany jest oczywiście bardziej pracochłonna niż położenie wałkiem farby ale zapewniam Was, że się opłaca! Zdjęcia nie oddają w pełni efektu jaki uzyskaliśmy.  Do nadania czarnego koloru ściany  w pokoju gościnnym Edyta wykorzystała tapetę, którą bardzo poleca.  Tapeta pochodzi z kolekcji Barbary Becker (Rasch) jej wzór imituje skórę węża. 
Joanna kolor swojej ściany, który nie jest czarny a granatowy! wymieszała sama z mężem. Farba jakiej użyli to Tikurilla. Ja osobiście jestem fanką samodzielnego mieszania farb, ale trzeba przy tym zadaniu bardzo uważac aby na ścianie nie było smug z różnych kolorów. 

Czarna ściana Małgosi to położony kolor od Dekoral Clean&Color ( Ażurowa Czerń). Rada od Małgosi - ściana musi być idealnie gładka ponieważ jeśli będą niedoskonałości kolor to podkreśli! Absolutnie się pod tym podpisuje - w naszym domu nie mamy gładzi a tylko zwykłe tynki, w miejscu gdzie przy kominku mam słupek pomalowany czarną tablicówką widać każdą nierówność.
W przeglądzie czarnych ścian nie może zabraknąć przeglądu producentów i tak trafiamy na jeszcze inną farbę i na Anię która pisze"wybraliśmy farbę Magnat Ceramic kolor Grafitowy antracyt. Kolor wspaniały, taki grafitowo-czarny. W różnym oświetleniu zmienia się, nawet niekiedy w granat. Farba jest dość gęsta, ale łatwo się rozprowadza. Wystarczyła jedna warstwa, by dokładnie pokryć ścianę. Po wyschnięciu ma przyjemną matową i delikatną teksturę. Jestem z tej farby bardzo zadowolona i z czystym sumieniem mogę ją polecić."
https://www.instagram.com/kalinkowo/
I na koniec nasza ostatnia trzecia, czarna ściana w domu - farba ta sama Satynowa Śnieżka, która sprawdziła się na kominku a w łazience już kilka dni po pomalowaniu stwierdziliśmy, że wiosną trzeba będzie ją jednak zamalować. Widać na niej wszystko - każda kropelkę wody co jest w sumie dziwne bo ścianę na kominku myłam i tam wszystko było ok. Komentarze

Prześlij komentarz