ROZBUDOWA DOMU WIZUALIZACJA
Siedzę sobie wieczorem przy kominku i myślę że poszłabym coś podłubać, poszlifować jakieś meble… no ale przecież jest zima! A ja nie mam garażu, meble odnawiam tylko latem i robię to na podwórku. Tak powstał pomysł „małej” rozbudowy!  - a właściwie nie małej bo jak już coś dalej budować to bardzo przemyślanego! Wiem wiem ! zaraz pojawią się pytania „kobieto to czemu od razu nie zbudowałaś sobie domu z garażem?" a otóż nie zbudowaliśmy bo mieliśmy jedną działkę, a jej WZ na to nie pozwalały! Ale udało się odkupić działkę od sąsiada i jest już małe co nieco, więc można myśleć dalej!


Otóż nasza skromna rozbudowa o wielkości domu!!! O zgrozo! wiem jak to brzmi! To nie będzie już „dom w cenie mieszkania” no chyba że „dom w cenie mieszkania w Warszawie” to nie będzie już moje ulubione hejterskie przezwisko naszego domu „kurnik” to będzie po prostu KLOCEK!

A ten KLOCEK sobie rozrysowałam a i wizualizację mam już od godnych polecenia DOMPP.PL !  Mamy tutaj garaż, małą siłownię, powiększoną łazienkę oraz to co tygryski lubią najbardziej czyli pokój zwany: stolarnią!

Łazienkę musimy powiększyć bo jej klaustrofobiczna wielkość niecałych 3m dobija mnie ile razy w niej jestem! Jest za mała! I tak już dłużej być nie może! Jest mała ponieważ prysznic miał być na górze, ale nie wszedł bo komin wyszedł nieco szerzej niż zakładał to początkowy plan. W dobudowanych trzech metrach łazienki która stanie w garażu zostanie umieszczony prysznic. 

Stolarnia i siłownia to dwa pomieszczenia ale tylko do jednego z nich wejście będzie od strony domu. Siłownia pozostanie w tz czystej strefie, stolarnia nie będzie połączona z domem ze względu ma kurz i hałas
A teraz coś już od DOMPP.PL czyli moje ukochane wizualizacje, zamówiłam je żeby wszystko dokładnie pokazać mojemu projektantowi! To co czasem siedzi w naszej głownie nie zawsze dobrze wygląda na wizualizacji i tak samo było ze mną, to co widzicie to efekt chyba trzech moich zmian. Dopiero teraz czuje że jest tak jak chciałam! A efekty współpracy widać na załączonych niżej obrazkach. 


Wejście go garażu będzie osobne w specjalnie do wejścia wydłużona zostanie weranda z przodu domu, ponieważ w nowo budowanej części dach będzie płaski całość połączą ze sobą betonowe słupy. Nie mam jeszcze pojęcia czym je pokryje czy będą betonowe, drewniane a może w tynku strukturalnym ale chciałabym żeby były na nich rośliny. 


Bok to okna garażowe wąskie i długie do ziemi, nie wiem jeszcze czy będą to okna, czy np. luksfery. Wszystko to co widzicie jest wizualizacją, jeszcze nie projektem.

Mamy też w planie powiększyć ( wybić do dołu ) okna na górze czyli okno w garderobie i łazience, nie do końca po to by wychodzić nimi na nowo powstały taras ale po to by wyglądało to estetycznie i było spójne z resztą domu. Nie wiemy nawet czy dach będzie do końca płaski… może większy spadek (12 stopni ) i przykrycie blachą? Okna od prawej to: stolarnia, koniecznie muszę mieć duże wyjście na Taras i podwórko aby transportować jakoś meble!  Drugie większe to siłownia, również z wyjściem na taras. Sam taras zostanie powiększony i jego wymiary zwiększą się z 2.7/ 5m na 2.7/15m. taras pokryty zostanie modrzewiem tak jak istniejąca już cześć. 
Bok domu – wygląd  prawie identyczny jak obecny. Nie wiem jeszcze czy w nowej części będą drewniane wstawki na elewacji. Obecnie mamy je w trzech miejscach: dwa razy z przodu i z tyłu na tarasie. Elewacja i domu i dobudówki zostanie zapewne zmieniona, nadal pozostanie biała ale całość nakryjemy zaprane tzw. barankiem. Koniecznie dajcie znać jak się Wam podoba!

Ja wizualizacją od DOMPP.PL jestem zachwycona! – POLECAM


- Monika