35M2 Z ANTRESOLĄ

4 grudnia 2018
Kolejny już na naszym blogu domek– tym razem piękne 35m2 z antresolą należące do pani Małgosi i jej rodziny :) - dziękujemy że zgodzili się na opisanie ich domku i zamieszczenie zdjęć :) 
- pozdrowienia :) Skąd pomysł na zbudowanie tak małego domku i ile dokładnie ma on metrów?

Domek ma wymiary 5x7 i antresola 2.90x5, 
Pomysł z domkiem to było istne szaleństwo, ponieważ nie mieszkamy w Polsce a z roku na rok wizyty z trójką dzieci u babci były już dla wszystkich męczące.
Czekaliśmy na pozwolenie na budowę w starostwie, ale koszt i oczekiwanie na ekipę budowlaną w dzisiejszych czasach to totalne szaleństwo dlatego gdy przeczytałam jednego dnia post Wojtka (zbudujsamdom.pl) o małym domku za niewielkie pieniądze to pomyślałam to coś dla nas!


Z jakich materiałów został postawiony i w jakim czasie?

Domek to czysta natura! zawsze marzyliśmy o drewnianym domu, ale w Polsce wszyscy nasi znajomi nam odradzali. Gdy powstał pomysł małego domku uparłam się żeby był tylko i wyłącznie z drzewa. Zależało nam także na dużych przeszkleniach . Ściany to drewno i wełna mineralna, wykończenie domku także zrobiliśmy drewniane. Konstrukcja domku to 15cm drewna , 20cm wełny, płyta i z zewnątrz folia wiatroizolacyjna. łaty i elewacja a od środka folia paroizolacyjna i w wykończeniu 2 cm drewna. 


Czy robiliście państwo coś sami, jeśli tak to jakie były to prace?

Wszystkie prace wykonane zostały przez nas i rodzinę. Generalnie dom powstał w trzy tygodnie gdy przylecieliśmy do Polski. W tym czasie powstał szkielet , dach i ściany a potem jeszcze dwie wizyty po 10 dni na wykończenie i daliśmy rade wiec niema rzeczy niemożliwych! Ciężko było decydować o kuchni przez internet i modliłam się żeby stolarz dokładnie dobrał kolor, ale zaufałam mu i trafił w dziesiątkę byłam zachwycona!

Jak sprawdza się antresola?

Antresola wydawała się super rozwiązaniem wizualnym i praktycznym do momentu kiedy moje dzieci zaczęły narzekać na bolące gardło. Całe ciepło znajdujące się w domu ucieka do góry i kiedy my odczuwamy 23 stopnie na dole to dzieci maja niemal 28 stopni na antresoli, jeszcze nie wiem jak to rozwiążemy ale przyznaje że takiej różnicy temperatur się nie spodziewaliśmy. 

Czy domek nie jest za mały dla tylu osób?

Jest to domek wakacyjny: piękny, przytulny, wymarzony ale nie jest to dom dla trójki dzieci, w domu w którym mieszkamy na co dzień każda z dziewczynek ma swój kąt i nie jakiś ogromny, ale każdy z nas może odpocząć w swoim własnym pokoiku.  Domek jest cudowny, ale jako mama trójki dzieci uważam że do zamieszkania na stałe nadaje się tylko dla pary z jednym dzieckiem . Choć ostatnio usłyszałam ze był by cudowny dla ludzi na emeryturze!

Jaką dom pełni funkcję? Czy jest letniskowy czy całoroczny?

Domek to nasza oaza, tu ładujemy baterie i uczymy się siebie od nowa. W naszym domu w Irlandii każdy żyje swoim życiem: praca, szkoła itd. a tu zwalniamy i cieszymy się sobą,. To była nasza najlepsza decyzja w życiu i choć plany na duży dom już są to jednak ten domek zawsze będzie zajmował szczególne miejsce w naszych sercach.  W 2019 r. planujemy ogromny taras wiec wszystkie rodzinne wieczory będziemy spędzać na ogródku.


Jakie  ponieśliście państwo koszty postawienia domku ?

Koszty z wykończeniem na gotowo to ok 90-100 tys sama kuchnia to koszt 10 tysięcy do tego sprzęty typu lodówka czy piekarnik kupiłam z Allegro a podłogę drewnianą z końcówkę serii za mniejsze pieniążki. Okna to ponad 10 tysięcy a narożnik zrobił nam tata który jest tapicerem. Nasz domek to praca czterech braci i taty, doskonały dowód na to ze w dzisiejszych czasach można jeszcze liczyć na wsparcie rodziny.


14 komentarzy

 1. Czy 100 tysięcy jest już ceną z przyłączami?

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie moge nabyc taki sam projekt budynku ? :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na allegro widziałem, za ok 50 tys taki sam

   Usuń
  2. Cena wynika z poziomu wykończenia. Nikt nikomu nie broni do domku letniskowego zlewu za 2tys czy stylowej lodówki, albo kuchni bez sprzętu za 10tys ( ja kupiłem w IKEA kuchnię dwa razy większą za 11tys). Można to wszystko mieć dużo taniej i też na poziomie. W 50tys spokojnie się można zmieścić, tym bardziej przy pracy własnej. Przyłącza to ok. 5,5tys za szambo (+ rura do domu), 2-3tys prąd (+ kabel do domu) oraz 5-8tys studnia (+hydrofor).

   Usuń
 3. Czy można prosić jeszcze o udostępnienie zdjęć fundamentów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie dysponujemy takimi zdjęciami

   Usuń
  2. Domek stoi na słupkach, co widać wyraźnie na jednym ze zdjęć.

   Usuń
 4. Dołączam się z prośbą o projekt takiego domu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam zainstalować na antresoli pompę ciepła powietrze-woda (najlepiej jako instalację zewnętrzną połączoną kanałami powietrznymi i rekuperatorem). To zasili domek w ciepłą wodę i ogrzewanie na słotne dni, jednocześnie skutecznie obniżając temperaturę pomieszczeń.

  OdpowiedzUsuń
 6. A co z materiałem ,konkretnie chodzi mi o drewno .Zakupiliście gotowe elementy pod konkretny projekt czy surowe belki i deski. Gdzie takowe kupić?

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień dobry,

  gratuluję realizacji !! poproszę o informację jaka jest zastosowana dachówka( kolor, producent, model ) ?

  OdpowiedzUsuń