BUDOWA















55 komentarzy

  1. Odpowiedzi
    1. koszt dzialki bywa na tyle rozny na terenie kraju, a nawet gminy, ze bylby niemiarodajny dla wiekszosci czytelnikow, wiec lepiej go pominac

      Usuń
    2. koszta działki... nie liczą się w kosztach budowy domu, są różne nawet w tym samym rejonie/województwie..to już nasza indywidualna sprawa czy budujemy się na działce 20 arów czy 5 :)

      Usuń
  2. Czy wykończenie obejmuje też meble i wyposażenie (pralka, lodówka, itd.)?

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam. Czy dom był budowany metodą gospodarczą? Czy zatrudniona była jakaś firma?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. mieliśmy murarza, tynkarza, dekarza, ale dużo robiliśmy sami np. obudowa kominka, ocieplenie, elewacja, tarasy, malowanie, płytki..

      Usuń
    2. A czy w tych kosztach są zawarte już koszty pracownikow?

      Usuń
  4. Jaki był koszt zalania fundamentów?

    OdpowiedzUsuń
  5. Jaki był całkowity koszt robocizny pracowników których zatrudnialiście ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie mam takich danych, każdemu z nich płaciliśmy osobno i w różnym czasie, koszta wpisane są do poszczególnych etapów.

      Usuń
  6. Witam. Jakie są wymiary domu i jaki był koszt zrobienia fundamentów?

    OdpowiedzUsuń
  7. dom ma wymiary 7 na 8 m a koszta fundamentów ujęty jest w punkcie pozwolenie i zakończenie budowy, nie pamiętam jaki dokładnie był :(

    OdpowiedzUsuń
  8. Witam, braliście kredyt na budowę czy może pewną kwotę odłożyliście ? i jak pogodziliście koszt budowy z kosztem mieszkania w bloku bo i to i to pochłaniało pieniądze . proszę o odpowiedz

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Znaczna kwota była odłożona. Przed budową rok czasu nie mieszkaliśmy już w bloku. A ja osobiście jestem mistrzem oszczędzania :D

      Usuń
    2. Pani Moniko,w takim razie ja zglaszam się do Pani na kurs oszczędzania. Kiedy zapisy? Ja niestety mam z tym problem😞 a planuję budowę malego domku szkieletowego dla siebie i 2 córek, a niestety to co mam nie wystarczy.

      Usuń
    3. również się zgłosze :) zakochałam sie w tym projekcie :)

      Usuń
  9. Witam,czy wyprowadzony dach nad taras nie zaciemnia zbytnio pomieszczenia,salonu w srodku?Boczne okno troche by doswietlilo....tak mi sie przynajmniej wydaje....
    Z tego co zrozumialem,nie mieliscie jednej ekipy tylko kolejno osobno fachowcy przychodzili?
    pozdrawiam
    Rafal

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dach nie zacienia, nie żałuje decyzji zadaszenia. Boczne okno? nie dziękuje, mam tam sąsiadów i nie chciałam psuć estetyki elewacji dodawac niepotrzebnego okna... co do ekip racja :) mieliśmy różnych fachowców.

      Usuń
  10. Przepraszam ale trudno mi uwierzyć, że wykończenie to tylko 55 tys. Same drzwi wewnętrzne to spory koszt, bo chyba nie jesteście stolarzami?
    To żaden przytyk ale z ciekawości czy drzwi są drewniane?

    OdpowiedzUsuń
  11. Zobaczyłam, że drzwi i okna są osobno liczone. Przeoczyłam to wcześniej. chociaż nie wiem w jakie koszta są wrzucone drzwi wewnętrzne.
    Piękny dom, fajna strona, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. koszt drzwi jest właśnie w tej zakładce ;) a drzwi są drewniane :)

      Usuń
  12. Czy mogę prosić o nazwę projektu? :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Wydaje mi się, że podane przez Was koszty są dość przyzwoite ;) my też zamierzamy dużo robić sami bo szkoda pakować się w niebotyczny kredyt :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  15. Cześć od wczorajszego wieczoru jesteśmy z żoną waszymi fanami:) Tak tak dobrze słyszeliście - fanami. Cudowna inspiracja:) Mamy tylko kilka pytań.
    1. Jak sprawdza się rozumiem piec na ekogroszek z podajnikiem w tak małej kotłowni zlokalizowanej jednak na korytarzu? Jak uniknąć kurzu i zabrudzeń? Drzwi wejściowe do kotłowni są z korytarza?
    2.Ile spaliliście przez ostatnią zimę ekogroszku?
    3.Gdzie przechowywać ekogroszek?
    4.Jaką temperaturę utrzymujecie zimą w domu? Jest to dla mnie istotne, żona to zmarzluch. Marznie nawet latem:) Więc u nas w podobnym projekcie musi być co najmniej 23-24C

    Przyznaje że w mojej okolicy nie ma gazu więc zostaje nam do wyboru ekogroszek i piec z podajnikiem albo pompa ciepła. Niestety wycena dla takiej pompy to wydatek razem z zaplanowaną instalacją fotowoltaniczną 70 tys. zł (taką wycenę otrzymałem od dobrej firmy Vikersonn). Osobiście wybrałbym pompę ciepła jako nowoczesne ekologiczne rozwiązanie tylko raz że podobno w tym przypadku temperatura to około 21C a dwa cena jest zaporowa.

    Czy moglibyśmy prosić o jakieś zdjęcia kotłowni? I opinię na temat zastosowanego rozwiązania? Wydaje nam się że ogrzewanie to najważniejszy wybór jaki dokonamy.

    Z góry wielkie dzięki i wyrazy uznania:)
    Kontakt do nas: gripen0489@o2.pl

    Tomasz i Kinga

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. hej dzieki i już odpowiadam
      1. nie mamy pieca na ekogroszek, do kotłowni wchodzi się z korytarza przy wejściu
      2. nie spalamy zatem ekogroszku :)
      3. to samo :)
      4. zawsze mamy około 24

      Usuń
    2. Czyli zastosowane rozwiązanie to? Zwykły piec na wszystko? Gdzieś na blogu przeczytałem że palicie weglem. Ale to chyba raczej drewno - drewno widzę na zdjęciu, węgla nie. Ponawiam pytanie:)

      Tomasz i Kinga:)

      Usuń
    3. tak zwykły piec, gazu w ulicy brak, butli nie chcialam więc pozostało to. :) węgla na blogu nie pokazuje nic ciekawego :) mamy też kominek z płaszczem.

      Usuń
  16. Inspiracją dla projektu była chyba pracownia Z500?
    Jakie rozwiązanie zostało zastosowane w dziedzinie wentylacji?
    Wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna z rekuperacją?

    OdpowiedzUsuń
  17. Bardzo rzeczowy wpis, dużo się można dowiedzieć, My z mężem ostatnecznie zdecydowaliśmy się na styropian fasadowy , tyle nam się udało wygrzebać w internecie, zobaczymy jak się sprawdzi, pierwsza zima przed nami :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Wzorowaliscie sie moze na projekcie Z71 ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie ;) aczklowiek podobny bo mały i z dwuspadowym dachem :)

      Usuń
  19. Fajnie, dokładnie wszystko opisane. Sam domek też z klasą. Jednak dopiero widać, ile budowa pochłania pracy i kapitału, jak się tak to rozpisze.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. DZIĘKI. mawiają że dom to skarbonka i po roku wiem że to prawda ! :)

      Usuń
  20. Witam
    Mam pytanie z czego wykonany jest u Państwa dach? Bardzo mi się podoba��

    OdpowiedzUsuń
  21. Czy ten material na dach się sprawdza?
    Trwały jest?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jest przecież kiedyś kładziono tylko blachę :)

      Usuń
  22. Bardzo fajnie rozpisane wszystko. Dobrze się mieszka?

    OdpowiedzUsuń
  23. Ja za niedługo będę musiał wziąć chyba kredyt, żeby zakupić wymarzone mieszkanie. Mam już trzy lokale na oku i teraz muszę się na jakiś zdecydować oraz czekać na decyzję banku.

    OdpowiedzUsuń
  24. Piękny domek, ładnie dobrane kolory. Z mężem postawiliśmy dom w zeszłym roku i była z tym niezła zabawa. Sam wybór działki był męczarnią. Najpierw jedź tam, później zobaczy tu, wybierz grunty, wybieranie mieszanie i kombinowanie, ale w końcu się udało.

    OdpowiedzUsuń
  25. Fajnie to wszystko podzieliliście i opisaliście. Wiadomo że koszta można mieć różne w różnym rejonie Polski ale ogólny pogląd jest

    OdpowiedzUsuń
  26. Ja właśnie buduję swój pierwszy w życiu dom i zastanawiam się nad tym jaki rodzaj ogrzewania wybrać. Znajomy polecił mi formę Uponor, jako bardzo dobrego wykonawcę takich instalacji, jednak chciałbym się jeszcze was zapytać o zadnie. Co możecie mi podpowiedzieć?

    OdpowiedzUsuń
  27. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  28. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  29. Wydaje mi się, że powoli odchodzi się od terakoty w przedpokoju. Sporo osób decyduje się na jednolitą podłogę w całym domu. Dlatego warto pomyśleć o jakiejś alternatywie. Idealny będzie na przykład parkiet. Jeśli zdecydujesz się na parkiet dębowy to spokojnie sprawdzi się on także w przedpokoju, gdyż jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia. Rzuć okiem na stronę producenta takich podłóg - https://venifloor.com.

    OdpowiedzUsuń
  30. Dawno nie było takiego artykułu. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń