KOSZT BUDOWY NASZEGO DOMU - OKNA I DRZWI

3 czerwca 2018Szósta część wpisu o szczegółowych kosztach budowy naszego domu.
Bardzo długo zbierałam się z tym żeby napisać opinię o naszych drzwiach jakie mamy w domu… zajęło mi to ponad dwa lata. Przeszłam z nimi kilka reklamacji jeszcze przed montażem, dokładnie trzy. Bo aż trzy razy ościeżnica z drzwi które są pomiędzy wiatrołapem a przedpokojem, wracała na reklamację. Trzy dni urlopu zmarnowanego na pilnowanie panów, walka ze sprzedawcą… no masakra po prostu masakra. Sami panowie montażyści trafili nam się świetni, bardzo mili uprzejmi czego nie można powiedzieć już o sprzedawcy z punktu oraz o właścicielu firmy. Do dziś nie rozumiem dlaczego nie można było podać mi np. numeru reklamacji oraz dlaczego ciągle mnie zbywano. Te drzwi to jedyna nieprzyjemna sprawa jaka trafiła mi się na budowie. Ościeżnica przyjeżdżała np. z zamalowanymi włosami od pędzla, z dziurami. Przez te reklamacje opóźnił nam się termin przeprowadzki i nie załagodził tego fakt zwrócenia mi 350 zł w ramach rekompensaty oraz podarowanie mi klamek w gratisie ( koszt jednej to 19 zł) jakie były ościeżnice widać na zdjęciach.. po dokładnym przejrzeniu zamontowanych już drzwi usterki widać prawie na każdych.. ale jest taki moment zmęczenia i braku sił, że nie chce się już reklamować wszystkiego po kolei. 

Część ze zdjęć robili mi panowie z montażu.. chyba sami już nie mieli sił na to patrzeć.


Pora na przyjemniejsze sprawy – okna.


Mamy w swoim domu duże okno, ma ono prawie pięć metrów i nie jest HS. Okna zamawiałam dosyć daleko od domu, sprzedawca w mniejszej miejscowości miał korzystniejszą ofertę. Świetnie doradzono nam co mamy wybrać. Sam kontakt był też bardzo przyjemny. 

Pytacie jak sprawdza się PSK – dobrze! Ja jestem bardzo na tak! Okno jest szczelne a część rozsuwana ma ponad metr więc śmiało można wychodzić.. każdy się zmieści. Kolor okien jaki mamy to z zewnątrz antracyt, od środka biel. Trzy z czterech części naszego okna w salonie są nie otwierane. Nasze drzwi zewnętrzne to też dobry wybór. Są fajne i szczelne a jedyne na co trzeba uważać to aby mieć przy sobie klucz. Niestety taki jest minus posiadania uchwytu zamiast klamki. Kolor z obu stron – antracyt. 
2015-08-28           okna 11 796,00 zł
2015-09-23           montaż okien 1 300,00 zł
2015-09-24           montaż drzwi 250,00 zł
2015-09-28           drzwi wejściowe 3 050,00 zł
2016-03-10           zaliczka drzwi wewnętrzne 1 000,00 zł
2016-04-15           zapłata drzwi 5 100,00 zł
2016-06-30           drzwi wewnętrzne 750,00 zł
10 komentarzy

 1. Firma pol-skone? 😉 W środku plaster miodu czy płyta?

  OdpowiedzUsuń
 2. A propos drzwi z antaba: https://youtu.be/yjsdSfa9-eQ

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakiej firmy drzwi wejściowe???

  OdpowiedzUsuń
 4. Koszt czarnej klamki to wg Pani 19 zł? z tego co widać na zdjęciach to jest to czarna klamka topaz która kosztuje ponad 60 zł...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sporo czarnych jest na rynku... koszt naszych taki jak opisałam :)

   Usuń
 5. A czy kiedykolwiek zastanowiła się Pani, dlaczego sprzedawca dalej miał korzystniejszą ofertę ? Czy porównywała pani konkretnie te same okna (ta sama firma, profil, parametry) ? Najpierw ludzie latają po cenach, wezmą tańsze niewiadomo gdzie, a potem latają po reklamacjach do lokalnych sprzedawców.
  Czasami warto zastanowić się, czym spowodowana jest duża różnica cen.
  Pozdrawiam,
  K.

  OdpowiedzUsuń
 6. tak, porównywane były te same okna tej samej firmy :)

  OdpowiedzUsuń