STOJAK NA DREWNO

12 lipca 2019Dziś opis naszych prac nad stojakiem na drewno jaki wykonaliśmy w ostatnim czasie.

Pomysł zrodził się już dawno, a teraz przy zakończeniu prac związanych z budową garażu trzeba przenosić powoli wszystko z blaszaka…Chcieliśmy w tej realizacji wykorzystać blachę jaka została nam jeszcze z budowy domu oraz resztki starej boazerii, którą dostaliśmy od znajomego.

Na elewacji naszego garażu też pojawia się ta boazeria – zerknijcie tutaj.

Koszt materiał jakiego użyliśmy do tej realizacji to 150 zł. Zakupiliśmy metalowe elementy (kątowniki) i farbę, resztę potrzebnych rzeczy takich jak – wkręty czy impregnat mieliśmy. 

Na początek musieliśmy oczyścić elementy boazerii z lakierów które miały oraz przyciąć z niej potrzebne elementy. Podobnie jak przy poprzedniej realizacji szerokość deseczek to 5 cm. Elementy zostały zaimpregnowane, przycięte na wymiar oraz przygotowane do przykręcania. 


Kątowniki zostały zespawane później wyczyszczone: szlifowanie i przemycie oraz pomalowane. Farba którą zobaczycie na zdjęciach niżej to nowy produkt, którego wcześniej nie używaliśmy. Kolor jaki wybraliśmy to antracyt ponieważ stojak ma pasować do garażu w którym ten kolor jest dominujący. 
Zadaszenie stojaka zostało wykonane z blachy na rąbek Ruukki którą mamy położoną na domu. Przycięty na wymiar element zamocowaliśmy wkrętami do stojaka. 


Ponieważ stojak miał pasować do garażu ustawiliśmy go na chwilę przy bryle budynku, aby sprawić jak się prezentuje. Docelowo na tej ścianie stanie bardzo podobny stojak oraz skrzynie na „przydatne rzeczy”


1.  Stojak ma wymiary 2m na 1.99m, z jednej strony zrobiony jest delikatny spadek na daszku.
2.    Nie chcieliśmy układać drewna od samego spodu, miejsce to zostawione jest aby umożliwić koszenie pod stojakiem.
3.     Stojak się nie przewróci na wietrze ponieważ jest zabetonowany
4.     Mieści się do niego 1m drewna 


9 komentarzy