KAPLICZKA W OGRODZIE

13 marca 2019
Kapliczka w naszym ogrodzie nie pojawiła się przypadkowo – od dawna szukaliśmy czegoś co będzie pasowało do naszego domu, figurki która będzie mała skromna i nie plastikowa. Figurki z duszą.


Na jednym z lokalnych targów w Beskidzie Niskim kupiliśmy małą figurkę Chrystusa Frasobliwego. Wykonana własnoręcznie przez starszego Pana idealnie wpasowała się w naszą koncepcję. Chcieliśmy mieć kapliczkę jakich pełno w Beskidzie Niskim – skromną, delikatnie ukrytą wśród brzóz.Figurka została kilkukrotnie zaimpregnowana i na razie nie będzie miała daszku. Wykonana na prostym stelażu – właściwie na tym co zostało nam z innych projektów. Początkowo stać miała na drewnianej konstrukcji ostatecznie jednak  jednym z elementów podstawy została stara zużyta tarcza. Wszystko zostało pomalowane i umieszczone pod brzozami. 


Nie chcę się bardzo rozpisywać nad sensem kapliczek przydomowych., nad tym po co dlaczego ? itd. Taką mieliśmy potrzebę i w sposób jaki widzicie zrealizowaliśmy nasz plan. Na zawsze mamy u siebie kawałek Beskidu Niskiego. 
7 komentarzy

 1. Fajny aczkolwiek trochę dziwny pomysł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego dziwny? Pięknie wygląda Wasza kapliczka, dziękuję za szczegóły techniczne

   Usuń
 2. Sama figura śliczna, a cała "kapliczka"ma coś w sobie,skromna i taka prawdziwa. Piękna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna, też mamy taką potrzebę przydomowej kapliczki. Mamy i ją sobie zrobimy, tylko najpierw musimy ją sprowadzić z Polski.
  Wasza kapliczka jest piękna!
  :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zawsze o takiej marzyłam i niedługo będę mieć .Piękna

  OdpowiedzUsuń