DALMIERZ LASEROWY BOSCH - POMOCNIK W REMONCIE

15 listopada 2019


Remont – jedno z moich ulubionych słów... Bardziej od niego lubię tylko słowo „mebel”, kojarzące mi się z odnawianiem, dawaniem drugiego życia i relaksem w garażu! Czy wiecie, że prawie połowa Polaków rozpoczyna remont na urlopie? Skoro robimy to w czasie wolnym, to znaczy, że chyba wszyscy przy tym odpoczywamy. Prawda jest jednak inna – nie mamy kiedy zrobić remontu, więc poświęcamy swój czas odpoczynku na ciężką pracę… Stajemy w pokoju i zaczyna się… mierzenie, wyliczanie, kalkulacje!


I tu z pomocą przychodzi sprzęt, który dostaliśmy do przetestowania i zaprezentowania Wam od Bosch Home & Garden – dalmierz laserowy! Gdybym miała to urządzenie trzy lata temu, urządzając dom, nasze życie byłoby o wiele łatwiejsze, a poziom małżeńskich remontowych sprzeczek zostałby zminimalizowany do zera! 

Ponieważ jest to małe urządzenie o wielkich możliwościach, które już Wam szybciutko zaprezentujemy w tym wpisie! 

Na zdjęciu powyżej widać cały produkt. W zestawie są trzy nakładki umożliwiające nam realizację jeszcze większej liczby zadań. Dzięki nakładkom możemy:
  • zmierzyć długość, np. pomiędzy blatem a szafką,
  • wyznaczyć laserem pion i poziom, co świetnie sprawdzi się przy wieszaniu galerii ze zdjęciami,
  • zmierzyć obwód np. wielkość doniczki czy ilość materiału potrzebnego do obszycia lampy,
  • obliczyć powierzchnię, np. do ilości farby, jakiej potrzebujemy do malowania, czy zmierzyć wielkości podłogi, co świetnie przyda się przy wymianie paneli.
Jak widzicie, naprawdę możliwości są nieograniczone! My prezentujemy Wam poniżej te, które mogą być najbardziej potrzebne w remoncie i urządzaniu naszych czterech kątów.  

Adapter: poziomnica laserowa, w połączeniu z cyfrowym dalmierzem laserowym Zamo, służy do wyrównywania położenia obiektów (np. obrazów) w pomieszczeniach.

To małe narzędzie, służące do wyznaczania odległości, pionów czy poziomów, zastępuje w codziennej pracy nie tylko zwykłą taśmę pomiarową, ale też poziomnicę! Laser świetnie sprawdzi się przy wyznaczaniu miejsca do powieszenia lustra, czy zrobienia galerii ze zdjęciami. Wystarczy umieścić go na odpowiedniej wysokości i włączyć! My nasz ustawiliśmy na statywie od aparatu i przy jego pomocy zawiesiliśmy lustro! Teraz mamy pewność, że jest idealnie wypoziomowane!


W pokoju, w którym wieszaliśmy lustro, dwa lata temu wykonaliśmy boazerię angielską. Pamiętam, jak wtedy męczyliśmy się z odrysowywaniem na ścianie poziomów i pionów, aby dokładnie przykleić listewki. Zobaczcie na zdjęciu poniżej, jak łatwo zrobić to z laserem! Ponieważ „łamie się” on w kątach, taką boazerię wykonacie szybciej i dokładniej! 

Samo urządzenie, bez adapterów/nakładek, zmierzy odległości pomiędzy ścianami, doda wyniki do siebie, na koniec je zsumuje, a dwukrotne kliknięcie na przycisk przy wyświetlaczu spowoduje przeliczenie naszego wyniku na metry kwadratowe. Dlatego to cudne urządzenie! Ile to razy zastanawialiście się, ile kupić farby? Teraz każda ściana zostanie odpowiednio przeliczona, a po remoncie nie zostanie Wam sterta paneli czy płytek, bo wcześniej wszystko sobie idealnie przeliczycie! Obliczenie powierzchni naszego niebieskiego pokoju zajęło mi niecałe 3 minuty.   Adapter: koło pomiarowe: w połączeniu z cyfrowym dalmierzem laserowym Zamo, służy do pomiaru odcinków pomiędzy dwoma punktami (np. zmierzenia długości materiału).

Ucieszy on nie tylko tapicera, ale każdego, kto lubi odnawiać sam, chociażby meble. Dzięki temu obliczycie ilość materiału potrzebną do wymiany tkaniny na obiciu krzesła, fotela czy lampy! Nakładka świetnie radzi sobie z nierównościami, mierzeniem na załamaniach, okręgach itp.

Po mierzeniu kilku wyników możemy je dodać i tak samo jak poprzednio, zsumować oraz przeliczyć na gotowy wynik potrzebnego nam materiału! 
Adapter: taśma pomiarowa: w połączeniu z cyfrowym dalmierzem laserowym Zamo, służy do pomiaru obwodów (np. wazonów, rur itp.) oraz długości obiektów wolnostojących (np. telewizorów, regałów itp.) w pomieszczeniach.

­
Zmierzycie wszystko, co chcecie: obwód lampy, jej wysokość… Będąc na zakupach w sklepie, szybko, bez wołania o pomoc i szukania specyfikacji produktu, dowiecie się, czy Wasz nowy abażur będzie w idealnym rozmiarze! 
A na koniec mamy dla Was kochani konkurs, w którym do wygrania jest taki właśnie DALMIERZ LASEROWY ZAMO BOSCH!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć w nim udział?

Na naszym fanpage’u na Facebooku, pod postem konkursowym, dodaj zdjęcie przedmiotu, jaki chciałbyś zmierzyć. - LINK DO POSTA - 

W opisie zdjęcia, oprócz wyjaśnienia co to za przedmiot i skąd taki wybór, wpisz hasło:
RECEPTA NA UDANY REMONT

Konkurs trwa do 24 listopada 2019 r. do 8.00

Wyniki zostaną ogłoszone  24 listopada 2019 r. o godz 10.00

Odpowiedzi konkursowe po publikacji będą ukrywane, tak aby dać równe szanse wszystkim uczestnikom. Wszystkie odpowiedzi opublikujemy w dniu rozwiązania konkursu.

Komisja w składzie "amerykańskich naukowców" i nas wybierze spośród zgłoszeń jedno, które nagrodzimy, a nagroda drogą pocztową powędruje do szczęśliwca kochającego remonty!
TEKST POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY BOSCH HOME & GARDEN

Komentarze

Prześlij komentarz