WYBÓR KOSTKI BRUKOWEJ DO WIATY

13 stycznia 2020


Jesienią 2019 r. postanowiliśmy dosyć spontanicznie odnowić nasz blaszany garaż, który miał służyć tylko na potrzeby budowy. Okazało się, że trzy lata po zakończonej budowie nadal jest nam potrzebny! Stąd decyzja o małej metamorfozie. Drzwi blaszanego garażu zostały pomalowane, a obok niego stanęła wiata! Wiata, która pełnić będzie dwie funkcje! Latem będzie naszym miejscem na śniadania a zimą miejscem do parkowania auta. Osłonięta z góry i boki oraz częściowo przysłonięta ażurowymi ścianami świetnie sprawdzi się w tej funkcji!

Kwestią o której dosyć długo myśleliśmy była kwestia wykończenia podłoża. Początkowo zastanawialiśmy się nad tym czy zostawić je takie jakim jest czy dać tam deski czy może płyty brukowe. Z takich płyt sami układaliśmy opaskę wokół domu a latem ponownie z identycznego produktu ułożyliśmy opaskę przy budynku gospodarczym. Wybraliśmy do tego zadania produkt POLBRUK o nazwie „płyta chodnikowa” w kolorze antracytowym. Oto ona! Płytka idealna naszym zdaniem na opaskę! Jej wymiary to 35/35/5 cm kupujemy je w lokalnym sklepie na sztuki dzięki czemu, jeśli zabraknie nam produktu w każdym momencie możemy go dokupić.
Dlaczego zdecydowaliśmy się na kostkę/ płyty? Ponieważ pod wiatę będzie wjeżdżał samochód chcemy aby wybrany przez nas produkt był wytrzymały! Musi też on zawsze wyglądać schludnie zwłaszcza, że latem będzie pod wiatą stał stół z krzesłami gdzie będziemy gościć naszych znajomych. Prezentuję Wam jak wygląda wiata zimą gdy jej przeznaczeniem jest garażowanie samochodu. 
Być może ktoś zastanawia się jak samochód dał radę wjechać skoro są ażurowe ściany?

Wszystko przy budowie tej wiaty zostało starannie przemyślane! Od stawiania ścian aż po wybór nawierzchni jaki tam zastosujemy, nie śpieszymy się z budową, szukamy fajnych ciekawych rozwiązań i nowych możliwości. Ale wracając do tematu ! przednia ściana jest tak naprawdę furtką! Można ją w dowolnym momencie otworzyć i wjechać autem. Nie chcieliśmy rezygnować z tej ścianki ponieważ latem osłoni nas troszkę od strony ulicy.

Dlaczego wybieramy kostkę z POLBRUK ? Jest to sprawdzona przez nas firma, korzystamy z jej produktów od lat. 

Odpowiadają nam ceny i dostępność towaru. W tym rozwiązaniu bierzemy pod uwagę trzy modele płytek. Oto one!

Pierwszy z naszych wyborów to płytka Magna. Jasna klasyczna o fajnym kształcie!

A w naszym przypadku rozmiary płytek są ważne bo jak wiecie wszystko robimy sami, i te płyty też będziemy na pewno wiosną kładli sami! Przy tych płytkach na pewno letnie ustawienie w wiacie będzie wyglądało świetnie!
Drugi nasz wybór to Urbanika60 o wymiarach 8/60/20 cm z której idealnie można ułożyć modny ostatnio wzór. Mianowicie jodełkę! Wiem, że na pewno byłoby przy tym więcej pracy niż przy klasycznym układaniu płyt, ale jak piękny mógłby być efekt ! W tej płytce znajdujemy też to na czym nam zależy najbardziej – jej grubość to aż 8 cm możliwa jest do wykorzystania ruchu powyżej 3,5 t. Oczywiście nasza osobówka tyle nie waży ale daje nam to pewność że produkt jest niezniszczalny. 


Trzeci wybór! Gdy ja zobaczyliśmy od razu zachciało nam się lata… siedzenia pod wiatą w ciepły dzień – oto ona nowość w ofercie Polbruk Lumia! Mieniąca się kolorami w nocy, świetnie wyglądająca w dzień. W jej  produkcji używa się kruszywa z dodatkiem luminoforów - substancji wykazujących luminescencję, zdolność absorbowania energii i jej emitowania. Polbruk Lumia lśni światłem po zapadnięciu zmroku. Zobaczcie sami! Najnowszy katalog Polbruk przeglądać można bez końca, pozostawiam Wam link do przeglądania online,  my po wybraniu przez nas kostki idealnej, uzupełnimy wpis pokazując zdjęcia z realizacji! 

Wpis powstał we współpracy z firmą POLBRUK. 

Pozostawiam link do spisu  wszystkich poruszanych na blogu tematów związanych z matamorfozą "blaszaka"  - TUTAJ SPIS - 

Komentarze

Prześlij komentarz