PODBITKA Z PVC - ALTANKA PRZY BLASZAKU

7 lipca 2020Jak już wiecie, postanowiliśmy upiększyć nasz klasyczny blaszak, który prawie każdy z nas ma u siebie… Blaszak wiadomo! Jest potrzebny, ale już z daleka odrobinę odstrasza!

Dlatego nasz, dostał kolorową farbę i dobudowaną obok niego altankę z którą tworzy schludną całość. Altanka ma spełniać dwie funkcję: latem ma być miejscem w którym można zjeść posiłek, a zimą może być wykorzystana jako wiata na auto.

Nadeszła pora na wykończenie naszej tzw. śniadaniówki! 
Chcieliśmy aby podbitkę wykonała nam firma która robiła u nas dach. W tym przypadku byłaby to podbitka metalowa. Panowie przyjechali i wycenili prace na 1500 zł + 600 zł za montaż. Mijały tygodnie a pomimo złożonego zamówienia nikt się nie odezwał… i dobrze bo swoją podbitkę wykonaliśmy za 300 zł…. Nie 2100 zł!!!


Oszczędność spora a wcale nie zajęło to dużo czasu… pytanie czy lepiej wyglądałaby i sprawdzała się metalowa? Nie wiem.. może. Nie zapominajcie jednak, że nie jest to dom, a jedynie altanka. 

Wybraliśmy produkt znaleziony w Casto, zamieszczam Wam niżej zdjęcia oferty oraz dokładny wygląd paneli. Same panele były jeszcze w kolorach: antracyt i brąz, ale uwaga! Dwa razy droższe… chyba nikt po prostu nie kupuje białych! 

Oprócz samych paneli musicie kupić listwy w które przy montażu będziecie wkładać panele. 
Tutaj załączam szczegółowe zdjęcia naszych paneli, same panele docinaliśmy już pod wymiar ukośnicą. Pamiętajcie, że przy montażu paneli na dachy powinny być poprzeczki aby panele z czasem się nie wyginały! Można zamontować je co około 70cm, my ich nie mocowaliśmy bo nie bardzo było jak. Rozstaw belek u nas to ok. 100cm.Na początek montażu listwy, w belki wkręciliśmy „listewkę ustalającą odległość” tak aby wszystko było na jednej wysokości oraz aby pomiędzy plastikowy panel a blachę zmieścił się nam styropian.


Styropian cięliśmy na wysokość około 1cm jego głównym celem jest odcięcie podbitki od nagrzewającego się dachu. 


A to już efekt końcowy. Czas pracy 1 dzień. Koszt 300 zł. Poziom zadowolenia 100%. 


Niestety nasza podbitka zaczęła się po około miesiącu od położenia odkształcać. Musieliśmy dodać kolejne deski aby ją przytrzymywać. Dzięki temu są proste i nie wybrzuszają się.

Pozostawiam link do spisu  wszystkich poruszanych na blogu tematów związanych z matamorfozą "blaszaka"  - TUTAJ SPIS - 

2 komentarze

  1. Super pomysł z tą wiatą. Można wiedzieć jakie wymiary wiaty?

    OdpowiedzUsuń