10 PREZENTÓW DLA MĘŻCZYZNY

28 sierpnia 2020


Zawsze w okolicy końca sierpnia i końca grudnia mam zagwozdkę co kupić dla swojego męża, lub co znaleźć ma pod choinką. Wiecie, że u nas w domu wszystko musi być praktyczne, minimalistyczne i ma pomagać w tym aby życie było lżejsze.Wszystkie prace u siebie w domu robimy sami (tak wiem poza pierogami) budujemy garaż, robimy zabudowę basenu czy milion innych mniejszych rzeczy – do tych realizacji potrzebujemy sprzętu i gwarantuje Wam, że jeżeli szukacie prezentu dla majsterkowicza i jesteście matkami, żonami czy przyjaciółkami to każdy facet będzie zadowolony gdy dostanie coś co umili mu majsterkowanie lub prace w ogrodzie.

I tak zaczynamy listę, którą dziele na dwie części: w pierwszej majsterkowanie, a w drugiej dbanie o ogród!

A zaczynam od tego, że lista ta składa się ze sprzętów marki RYOBI. Czyli małych zielonych robaczków które my oboje bardzo lubimy. Dlaczego? Bo każdy ze sprzętów ma baterię, która pasuje i do odkurzacza i do wkrętarki. Co to oznacza? Że ładujemy sobie baterię i w zależności którego sprzętu potrzebujemy podpinamy do niego baterię. Po zakończeniu majsterkowania możemy np. odłączyć baterię i podłączyć ją do np. podkaszarki – zatem nie zajmujemy sobie domu/garażu kilkoma ładowarkami i zawsze wszystko mamy pod ręką.

Dobra zaczynamy! 
Ta wkrętarka przetrwała budowę domu i budowę naszego garażu, robiliśmy z nią tak dużo projektów a ona naprawdę nigdy nie odmówiła! Dlatego osobiście ją polecam, jest jednym z moich ulubionych sprzętów do pracy. Ma 24 ustawienia momentu obrotowego i dwa biegi do kontrolowania szybkości. Tą małą wkrętarkę wykorzystujemy tez po podłączeniu mieszadła do mieszania np. kleju czy farby. Urządzenie na wspomnianą wcześniej baterię, którą użyjecie tez w …
Szlifierka kątowa to idealny pomocnik do wszelkich prac polegających na szlifowaniu i cięciu czy usuwaniu rdzy. Wydawać by się mogło, że nie za często usuwamy rdzę jednak gwarantuje Wam, że dosyć często sięga się po ten sprzęt! Nam przydaje się np. do układania płytek na opaskę dookoła domu czy przy tworzeniu metalowych elementów pod stoliki. To właśnie ta szlifierkę usuwa się „zadziory” powstałe przy spawaniu metalowych elementów. 

NUMER 3 - Polerka 18 V

Twój partner spędza każda wolną chwilę przy samochodzie? Idealnie sprawdzi się polerka! To dobry sprzęt do nakładania wosku czy politury, czyli preparatów które pomogą utrzymać lakier samochodowy w dobrym stanie. Jeśli masz jacht polerka też się przyda, bowiem ma mocny silnik! 2,5 tys obrotów na minutę zapewnia wydajną pracę.

NUMER 4-  Wyrzynarka 18V W garażu majsterkowicza wyrzynarka znajduje zastosowanie co chwilę. My ostatnio wycinaliśmy nią otwory w szafce – pod umywalkę i do podłączenia wody. Wyrzynarka jest doskonałym narzędziem do wycinania skomplikowanych kształtów zarówno w drewnie jak i w plastiku. Planujecie układać taras a z jego boku wychodzi rynna? To właśnie wyrzynarką wytniecie odpowiedni otwór w desce!Sprzęt który przyda się wszystkim przygotowującym pod budowę zarośniętą działkę. Dzięki baterii możemy użyć piły w dowolnym miejscu. Tą piła potniecie deski po zakończonej budowie i obetniecie stare spróchniałe drzewo. Przyda się też do pociachania drzewa na mniejsze kawałki i wstępnego przygotowania drewna kominkowego.
Pora na sprzęt który mamy od roku. Ja osobiście nigdy nie kosze trawy dlatego tutaj sprzęt wybrał mąż. Są miejsca na działce do których nie dostaniemy się klasyczną kosiarką, najczęściej to okolice drzew lub ostatnio często tworzone przez nas rabaty z trawami ozdobnymi… przy krawężniku ciężej idealnie podkosić kosiarką dlatego z pomocą przychodzi podkaszarka, do której zakupiliśmy największą dostępną baterię. Wymieniliśmy też jakiś czas temu żyłkę na plastikowe zielone nożyki, to rozwiązanie sprawdza się u nas super!

Spora część naszych drzew rośnie pod linia wysokiego napięcia. Nie sadziliśmy ich tam – to brzozy samosiejki, a że nie chcemy ich wycinać to jednym z kolejnych prezentów stanie się sekator do gałęzi. Przyda się Wam gdy Wasze drzewa urosną a gałęzie zaczną wychodzić poza ogrodzenie. Sprzęt sprawdzi się idealnie! Jest na baterię więc nie będziecie musieli ciągać za sobą długiego kabla!My Polacy bardzo lubimy odgradzać się od sąsiadów, można by powiedzieć że wyjątkowo cenimy sobie prywatność! A nić nie stworzy nam większej prywatności niż idealny gesty żywopłot! Jeśli panujecie jego założenie, lub już jesteście szczęśliwymi posiadaczami zielonego ogrodzenia warto pomyśleć o tym praktycznym prezencie. Nożyce do żywopłotu będą na pewno często używane. Przytniecie nimi i żywopłoty i krzewy.


Jesteście przed budową domu? Nic nie przyda się bardziej na początek jak radyjko! Zawsze tam gdzie budowa i majsterkowanie słychać że coś gra a to pozwala domyślać się ze faceci to naprawdę lubią! Radio z Bluetooth pozwoli na odtworzenie swojej ulubionej internetowej stacji, lub zapisanej na telefonie play listy. Bluetooth umożliwia połączenie się z urządzeniami znajdującymi się do 10 metrówNie byłabym sobą gdybym przy nadążającej się okazji nie wspomniała, że należy dbać o owady. I kiedy już Wasz partner założy łąkę kwietną dla owadów nadchodzi pora na krok drugi. Kosiarka, która nie truje naszych małych przyjaciół benzyną. Ostatnią prezentową propozycją jest kosiarka na baterię. Cichsza niż te benzynowe i na pewno bardziej przyjazna dla środowiska! Jeśli nie jest obcy Wam los owadów – rozważcie taki zakup.
               
Mam nadzieję, że powyższa lista pomoże Wam w wyborze prezentu! Wpis powstał przy współpracy marki RYOBI która jeszcze przed rozpoczęciem budowy była obecna w naszym majsterkowym garażu. Wśród urządzeń tej marki posiadamy także kupiony w lipcu 2020 r. bezprzewodowy odkurzacz… ale o nim już innym razem… jedno mogę tylko już tak na szybko napisać – sprawdza się idealnie!

Więcej sprzętów RYOBI pasujących do systemu ONE+ czyli wymiennych baterii pasujących do wymienionych tutaj narzędzi znajdziecie na stronie producenta, a to gdzie możecie ich użyć odkryjecie na Instagramie https://www.instagram.com/ryobitoolspl/

Ps. Dajcie znać co jeszcze można dopisać do listy, a ja dziękuje Mariuszowi i Wojtkowi za pomoc w wyborze prezentów, które spodobają się mężczyznom.


Wpis przygotowany przy współpracy firmy RYOBI


Komentarze

Prześlij komentarz