GRANATOWA SZAFKA POD UMYWALKĘ

29 września 2020

 


W tej metamorfozie pokażemy Wam jak odnowiliśmy drewnianą szafkę.

Przeszła ona metamorfozę i stała się szafką z umywalką, która stanęła w domu naszych sąsiadów. W tej metamorfozie wybraliśmy dwa główne kolory. Granat i złoto! To zestawienie idealnie ze sobą współgra dlatego szukając umywalki też szukaliśmy takiej ze złotymi elementami.

 

Punkt 1.

Malowanie! Bardzo polecam Wam farbę, którą malowaliśmy tą szafkę, do tej farby nie trzeba szlifować mebla, wystarczy go zmatowić! Nie byłabym sobą gdybym nie spróbowała po swojemu. Tylko umyłam tą szafkę, nawet jej nie przecierałam. Producent zapewnia, że farbą można malować plastik, szkło, ceramikę czy drewno… a skoro plastik to stwierdziłam, że nie muszę zmatowić – farba przystała idealnie!

 

Malujemy jak zawsze natryskowo! Nie ma dla nas już lepszej metody na metamorfozę mebla niż malowanie pistoletem. Na trzy warstwy tej szafki zużyliśmy 1/3 puszki farby. Przed malowaniem zawsze dobrze zabezpieczamy mebel plakatami lub kartami papieru. Nigdy ( jeśli naprawdę mebel tego nie wymaga) nie malujemy mebla w środku.  
 

Punkt 2.

Zamocowanie umywalki! W sumie nic prostszego, umywalki nablatowe po prostu się stawia, wyrównuje i przykleja, oczywiście po wywierceniu otworów pod wszelkie odpływy. Pierwsza z góry szuflada została pomniejszona i zostało z niej niecałe 10 cm długości, musieliśmy ja skrócić aby zmieściły się syfony itp. Punkt 3.

Dodatki. Ponieważ ta umywalka nie ma miejsca do przechowywania np. mydła obok niej już na szafce stanęła ozdobna taca. Pomalowana została tą samą farbą co szafka.

 

 

Koszt metamorfozy:

Szafka   150 zł

GRANATOWA FARBA  Farba Newcolours – 70 zł ( z przesyłką )

UCHWYTY DO KOMODY  Uchwyty HVYT – 80 zł

UMYWALKA  Umywalka Rea – 500 zł ( koszt umywalki i baterii )         

12 komentarzy

 1. Napiszcie prosze jakiego pistoletu używacie. Próbuję pomalować meblościankę i męczę się pistoletami lakierniczymi brata. Brat twierdzi, że za małą dyszę mają

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego nigdy nie malujecie mebla w środku??

  OdpowiedzUsuń
 3. MOzna sobie wytapetowac np. fajny efekt jak sie dobierze tapete do koloru szafki. A szafka mega, petarda moim zdaniem. Gratki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarza nam się tapetować wnętrza szafki :) potwierdzam wygląda to super ;)

   Usuń
 4. Cześć, jakie są wymiary szafki? :) Czy blat jest na wygodnej wysokości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie pamiętam wymiarów, blat i wysokość umywalki wyszła nam mniej wiecej jak w meblach z ikea

   Usuń
 5. Hej, zabezpieczaliście czymś szafkę przed woda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ponieważ ta farba nadaje się też do ceramiki więc sama w sobie jest już odporna

   Usuń
 6. Czy przed malowaniem był podkład na szafce ?

  OdpowiedzUsuń