PORTAL KOMINKOWY

17 marca 2021


Za dwa miesiące minie pięć lat od kiedy mieszkamy U SIEBIE W DOMU, w tym czasie nasz kominek zdążył zmienić się aż trzy razy, Najpierw był biało czarny, później czarny… teraz nastała jego biała odsłona do której dodatkowo wykonaliśmy portal kominkowy.  
W internecie pełno jest dokładnych instrukcji jak zbudować taki portal kominkowy, dlatego nasz wpis nie jest przepisem „krok po kroku” a jedynie ilustracją jak te prace wyglądały u nas.

Nie dzielimy się także wymiarami bo każdy kominek jest inny a nasza ścianka przy kominku jest na tyle mała, że nie zmieściły się na niej wszystkie planowane przez nas założenia. Nie ma u nas także ozdobnej listwy na górnej półce portalu. Wszystko dlatego że zabudowa kominka wchodzi u nas z jednej strony do kuchni. Portal kominkowy wykonaliśmy ze sklejki kupionej w Casto. Na całość prac zużyliśmy 5 arkuszy sklejki o wymiarach 10 x 800 x 1200 mm. Pamiętajcie jednak że i boki wnęki zostały u nas wykonane z tej sklejki. Półki wnęki, która zmieniła się z wnęki na drewno na miejsce na ozdoby zostały wykonane z płyty meblowej.

Portal wykonaliśmy w taki sposób aby nie było widać wkrętów, nie chcieliśmy kupować pasty maskującej i maskować wkręty czy gwoździe więc część elementów jest klejona a część normalnie skręcona tak ze nic z zewnątrz nie widać. 

Całość została przyklejona do zabudowy kominka i pomalowana białą matową farbą. 

 

Komentarze

Prześlij komentarz