NOWY ŁAD - PROJEKTY DOMÓW! IDEALNE!

1 czerwca 2021

 


W marcu 2020 r. zetknęliśmy się z całkowicie nową dla nas sytuacją. Totalne zamkniecie nas w domach dla niektórych stało się nie do zniesienia, ci którzy mają swoje działki i domy mieli więcej szczęścia bo w momentach kiedy dodatkowo zamknięte zostały lasy, mogli wyjść chociaż na swoje podwórko. Ci którzy nie mają domów, domków na ROD czy babci na wsi nie mieli tyle szczęścia i przez długi czas pozbawieni byli legalnego dostępu do przyrody.


Ta sytuacja wpłynęła oczywiście na wzrost cen działek i wzrost cen materiałów budowlanych. Jak wiecie mieszkamy 100 km od Warszawy na wsi położonej na wschodzie Polski, w naszej okolicy ceny działek budowlanych z 60 tys. zł podskoczyły w ciągu roku do 100 tys. zł. Ceny materiałów budowlanych co chwilę podnoszone są o kilka procent do góry. Ta sytuacja nie zniechęca jednak ludzi do budowania domów. Teraz jak nigdy wcześniej potrzebujemy więcej kontaktu z przyrodą i więcej swobody i możliwości w poruszaniu się na świeżym powietrzu.

Doskonałym wyjściem z sytuacji mogą stać się domki 35m2, które mając odpowiednią instrukcję możemy postawić samodzielnie. Takie projekty cieszą się powodzeniem już od kilku lat, ale to właśnie teraz mogą zyskać jeszcze większą popularność. Niebawem w życie ma wejść Nowy Ład czyli propozycja budowy domów do 70m2 bez pozwolenia. Nowy Polski Ład to ułatwienie dla budujących się – ma być szybko i prosto. Budować będziemy mogli bez pozwolenie na budowę, bez obecności kierownika budowy, a jak wiadomo to obniża koszt budowy już o kilka tysięcy złotych. Na rynku dostępnych jest dużo projektów budowlanych, ale my przyjrzymy się dziś tym które oprócz projektu posiadają dokładną instrukcję budowy! Założeniem strony zbudujsamdom.pl którą bierzemy dziś „pod lupę” jest samodzielna budowa domów! Dokładnie opracowane instrukcje budowy mają dać budującemu pewność, że będzie w stanie samodzielnie postawić swoje cztery kąty. Ile można zaoszczędzić? Tyle ile będziemy w stanie zrobić samodzielnie! Samodzielnie budując dom 35m2 może być to nawet 63 tys. zł a budując dom 60m2 około 100 tys. zł.


Zacznijmy od trzech małych projektów domów 35m2, na koniec zostawimy sobie prawdziwą wisienkę na torcie!

DOM 1 – 35m2 za 35tys. zł 

To idealna propozycja dla osób które chcą spróbować samodzielnej i naprawdę taniej budowy. Ten mały domek to początek wielkiej przygody dla tych którzy chcą uwolnić się od kredytu i zamieszkać u siebie. Czy da się mieszkać w domu o takiej powierzchni? Oczywiście, ze tak! Na pewno ktoś z Waszych znajomych wynajmuje kawalerkę, płacąc dodatkowo czynsz. To nie przypadek, że w propozycjach domów które możecie postawić bez zezwolenia w projekcie Nowy Ład przedstawiamy Wam ten dom. Jest to dom w którym od lat mieszka Wojtek, autor strony zbudujsamdom.pl – dlatego wiemy, że układ wnętrz w projekcie jest sprawdzony i dobrze rozplanowany. Zakupując projekt tego domku zyskujecie dostęp do tajnej grupy na FB gdzie możecie zobaczyć jak wyglądają inne realizacje oraz podzielić się swoimi pytaniami i uwagami. Dostajecie film z budowy tego domu oraz ponad 150 stron dokładnego opisu i rysunków jak postawić domek samodzielnie! A samodzielnie się da! Przewidywany czas budowy tego domku to około trzech tygodni gdy przy budowie pracują trzy osoby!

DOM 2 – 35m2 murowany w 8 dni!

8 dni na budowę domu w trzy osoby? Możliwe? Tak! Dzięki specjalnie opracowanemu harmonogramowi budowy!

Projekt tego murowanego domu ma 35m2 a w środku sypialka, łazienka i salon z kuchnią. Prosta konstrukcja zapewniająca szybką budowę ale i nienaganną estetykę, która z pewnością fajnie wpiszę się w każdą działkę. Do instrukcji dołączony jest także dokładny kosztorys budowy, zawarte w nim ceny opracowane są na podstawie cen z 2021 r. Jeśli wolicie oglądać niż czytać do instrukcji budowy tego domu został stworzony prawie godzinny film instruktarzowy. To jeden z najnowszych projektów jakie są proponowane na zbudujsamdom.pl i warto przy nim zaznaczyć to co najważniejsze w budowie takich małych domków! Pamiętajcie, że każdy z nich można z czasem rozbudować uzyskując już 70m2 w przypadku rozbudowy, zgłoszenia budowy czy przekształcenia domu w budynek mieszkalny pomoże dedykowana na FB grupa do której dostaniecie dostęp po zakupie projektu. DOM 3 – 35m2 z antresolą

Chciałbyś mieć własny domek 35m2, ale boisz się, że może być w nim za ciasno? A może lubisz wysokie wnętrza i zawsze chciałeś mieć antresolę? Ten domek spełnia wymagania osób, które lubią nowoczesną architekturę i duże przeszklenia. Murowany dom z antresolą ma bardzo dobrze rozplanowaną powierzchnią, na dole znajduje się część dzienna na antresoli znajdziemy sypialnię. Dom będziecie w stanie postawić samodzielnie dzięki załączonej do projektu instrukcji budowy do stanu surowego otwartego. Ten projekt świetnie sprawdzi się także jako domek letniskowy, mieszkalny całoroczny lub inwestycja na wynajem. Do postawienia budynku o podstawie 35m2 nie potrzebujemy dużej działki – jej minimalne wymiary to 500m2.


DOM 4 – 63m2 dom na start bez kredytu

Czy jest lepszy projekt domu który pasuje do tzw. Nowego Ładu? Program zakłada budowę domów do 70m2 bez pozwolenia na budowę a my prezentujemy Wam dom 63m2 do samodzielnej budowy! 63m2 to aż o 10m2 więcej niż wynosi średnia wielkość mieszkań w Polsce! 

Nad projektem pracowano ponad 8 miesięcy, stworzono dokładną instrukcję budowy tego domu w systemie szkieletowym, a dodatkowo utworzono grupę na FB tylko dla budujących ten dom! Instrukcja zawiera ponad250 dokładnie rozpisanych stron! Znajdziecie w niej m.in. dokładny kosztorys budowy, opis wykonania fundamentu, szkieletu domu oraz więźby dachowej! W instrukcji nie znajdziecie opisu stawiania ścian działowych ponieważ projekt został stworzony tak aby każdy z Was mógł dopasować go do własnych preferencji. Oryginalny projekt który kupujecie zawiera dwa mniejsze pokoiki i salon z kuchnią wielkości ponad 30m2. Czy potrzeba czegoś więcej? Czy ten dom nie jest domem idealnym dla osób które mieszkają w blokach? Zerknijcie koniecznie na projekt i dokładne rozmieszczenie pomieszczeń!Program Nowy Polski Ład ma umożliwiać łatwiejsze stawienie domów mieszkalnych. Wybór projektów dostępnych na rynku jest ogromny, tak naprawdę od nas samych zależy na jaki projekt się zdecydujemy, oprócz tego że ma być to projekt do 70m2 musi być dopasowany do naszych preferencji. Pamiętajcie, żeby przez zakupem projektu wszystko dobrze przeanalizować tak aby po wykopaniu fundamentów i szybkiej budowie, na długie lata cieszyć się swoją inwestycją. 
Więcej projektów domów znajdziecie na zbudujsamdom.pl

Tekst powstał w ramach współpracy z firmą zbudujsamdom.pl

Pamiętajcie, że tekst opiera się na wytycznych z majowej (2021 r.) konferencji prasowej, ostateczny wygląd projektu ma zostać podany we wrześniu 2021 r 


14 komentarzy

 1. Wiejskie.podworko1.06.2021, 12:42

  Super zestawienie, ale podobno nowy ład pozwala na domy z dachem płaskim jednspadowym. To myślę że spore ograniczenie dla niektórych.

  OdpowiedzUsuń
 2. no właśnie trochę wprowadzacie zamęt ponieważ podobno dom do 70 metrów to ściema......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nikt nie wprowadza zamętu, tekst opiera się na danych z majowej konferencji prasowej. Wiadomo przecież że projekt ostatecznie ma wejść/ lub nie wejść we wrześniu. Wtedy znając konkrety będzie można napisać więcej,

   Usuń
 3. A moim zdaniem artykuł jest bardzo ciekawy, pokazuje kilka możliwych opcji, a autorzy sami zaznaczają, że jeszcze nie znamy wszystkich szczegółów nowego ładu :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam. Czekam na tą ustawę ale również na ofertę projektantów, którzy zapewne już rysują odpowiednie projekty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe projekty. "DOM 2 – 35m2 murowany w 8 dni!" - ten ma dach 15 stopni, co nie jest zgodne z większością mpzp w Polsce i dlatego możę się słabo sprzedawać (takie mamy doświadczenie).
  Myślę, że ostatecznie Nowy Ład będzie ograniczony zapisami mpzp, bo inaczej mogłyby się podnieść głosy, że burzony jest ład przestrzenny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przypominam, że mowa jest o 70m2 w obrysie budynku a nie użytkowej 63m2...to dużo zmienia. Choć projekt całkiem fajny to na Nowy Ład, nijak się nie łapie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Straszne. To są co najwyżej domki letniskowe, rząd chce żeby naród zamieszkał w budach dla psów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zachęcam do podzielenia się z nami zdjęciami SWPJEGO domu lub mieszkania.

   Usuń
 9. Chciałabym tylko dodać jedno sprostowanie, mianowicie ściemą jest że dopiero po wprowadzeniu nowego ładu bedzie można wybudować większy domek na zgłoszenie. Jeśli planowany obiekt nie oddziałuje na sąsiednie działki czyli nawet jego cień nie przysłania światła sąsiadowi to można użyć procedury zgłoszenia. Odsyłam do załącznika do pobrania ze strony izby architektów https://www.izbaarchitektow.pl/pokaz.php?id=3342

  OdpowiedzUsuń
 10. Pisaliście, że wrzesień/październik bedzie wiadomo więcej konkretów. Czy ktoś ma jakieś nowe informacje?
  Dziekuje

  OdpowiedzUsuń