ODKURZACZ BEZPRZEWODOWY KÄRCHER VC 4S - TEST I OPINIA

4 stycznia 2022


Są rzeczy, które robić musi każdy z nas, bez względu na to, czy mieszka w domu czy w bloku. Należy do nich sprzątanie i dziś o sprzątaniu będzie. Czy wiecie, że, podsumowując czas, który poświęcamy na odkurzanie w ciągu całego życia, będzie to średnio aż jeden dzień w ciągu roku? Średnia ilość czasu wolnego w ciągu doby wynosi około 5 godzin… dlaczego więc nie przedłużyć sobie czasu wolnego i nie umilić tego poświęcanego na sprzątanie?

Te dwie sprawy można połączyć jedną prostą rzeczą: bezprzewodowym odkurzaczem VC 4S KÄRCHER. Uwierzcie, że sprzątanie z tym odkurzaczem jest przyjemniejsze niż odkurzanie klasycznym sprzętem z kablem.
Znacie na pewno to uczucie, gdy niespodziewanie ktoś ma pojawić się w naszym domu, a – delikatnie mówiąc – w salonie przydałoby się szybko sprzątnąć? Do takich szybkich zadań idealnie sprawdzi się opisywany odkurzacz. Po prostu bierzemy go do ręki i odkurzamy powierzchnię… w tym czasie klasyczny odkurzacz musielibyśmy rozłożyć i podłączyć, a robot sprzątający przez kilka pierwszych chwil pozycjonowałby swoje położenie. Z odkurzaczem bezprzewodowym nie tracimy czasu i po prostu w chwilę uwijamy się z pracą.

Zalety odkurzacza bezprzewodowego KÄRCHER VC 4S

  • możliwość szybkiego użycia
  • brak plączącego się kabla
  • możliwość dotarcia do wszystkich zakamarków
  • lekkość sprzętu
  • możliwość sprzątania wielu powierzchni

Odkurzacz KÄRCHER VC 4S wraz z osprzętem – zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a oszczędzamy je jeszcze bardziej dzięki stacji!

Co znajdziemy w zestawie? 

  • korpus odkurzacza z wbudowaną już baterią
  • ładowarkę do odkurzacza, wyglądem przypomina ładowarkę do telefonu
  • trzy końcówki do sprzątania
  • filtry HEPA
  • stację, która umożliwia przechowywanie odkurzacza razem z akcesoriami


Dzięki dołączonym do zestawu ssawkom jesteśmy w stanie sprzątnąć każdą powierzchnię. To, co bardzo podoba nam się w tym modelu, to lekkość w zmianie końcówek. Nie trzeba używać siły, by je zmienić, wystarczy delikatnie kliknąć i końcówka sama wyskoczy. 


Końcówka z obrotową szczotką dla lepszego zbierania brudu – super do odkurzania dywanów z krótkim włosiem!

Odkurzacz bezprzewodowy KÄRCHER VC 4s nie wymaga dokupowania worków. Zbiornik można łatwo zdemontować, oczyścić i założyć


Pojemnik na kurz – czy jest duży? Na pewno wystarczający, wiadomo, że nie da się precyzyjnie określić, co jaki czas opróżniać pojemnik, bo każdy z naszych domów jest inny i wielkościowo, i pod kątem sprzątanej powierzchni. U nas po sprzątnięciu całego domu pojemnik zapełniony był do połowy, ale weźcie pod uwagę, że pies z kotem mogą w naszym domu wiele, zatem ich sierść znajduje się dosłownie wszędzie.

Nie ma problemu z wyjęciem pojemnika, jednym przyciskiem klikamy, aby otworzyć jego wieczko, innym przyciskiem, aby całkowicie wypiąć go z korpusu odkurzacza.

Pozycja pracy z tym odkurzaczem jest bardzo wygodna. Nie ma opcji, że potknę się o kabel albo korpus sprzętu!Jaki jest KÄRCHER VC 4s Cordless?

Lekki! To na pewno jedna z jego cudownych zalet! Jest bardzo lekki, za co docenią go na pewno wszystkie panie. Miałam okazję przetestować odkurzacz innej marki z akumulatorem, który się wpina, i ten sprzęt był strasznie ciężki. Po sprzątnięciu dołu naszego domu musiałam naprawdę odpocząć, by dokończyć sprzątanie na górze. 

Odkurzacz jest też bardzo cichy, a przy tym efektywny – pracując w trybie ECO, jesteśmy w stanie pracować ciągle przez 60 minut, u nas to wystarczający czas na dwa dokładne odkurzania.

Ssawka podłogowa z napędem, znana też jako turboszczotka, świetnie sprawdziła się u nas na panelach, jak i na płytkach np. w łazience.  KÄRCHER VC 4s Cordless to sprzęt 2 w 1 – odkurzacz do podłóg, ale też mały odkurzacz podręczny do szybkich porządków nawet w ciasnych zakamarkach

Nie wyobrażam sobie, jak można wygodniej odkurzać kanapę. Lekkość sprzętu, wygodny chwyt, odpowiednia ssawka – wszystko się tu zgadza!

Po wyjęciu dużej szczotki i podłączeniu któregoś z mniejszych akcesoriów odkurzacz jest… jeszcze lżejszy. Obie małe szczotki przy tak lekkim sprzęcie możemy zastosować nawet do czyszczenia kratek wentylacyjnych. Końcówki są wszechstronne, użyliśmy ich zarówno do czyszczenia klawiatury komputera, jak i do czyszczenia kominka, gdzie na białej zabudowie zbiera się kurz. Mniejsza szczotka sprawdziła się przy odkurzaniu mebli tapicerowanych, na których zbiera się sporo psich włosków. 


Wygląda na to, że odkurzanie schodów da się polubićNic mnie tak nie ucieszyło jak to, że duża ssawka jest na tyle delikatna, że śmiało mogę odkurzyć nią schody. Wspominałam już na blogu, że nasze czarne stopnie wymagają codziennego odkurzania. Z racji tego, że dotychczas nie mieliśmy odkurzacza, który miały na tyle delikatną szczotkę, schody były codziennie myte na mokro. Udręka. 


Podsumowanie – nasza ocena odkurzacza bezprzewodowego od KÄRCHER

Nasza ocena to 5 na 5! Odkurzacz jest świetny! Jego lekkość i możliwość wszechstronnego użycia sprawiają, że stanie się naszym codziennym towarzyszem. Możemy przecież użyć go nie tylko w domu, ale także w samochodzie i na wakacjach… bo my, jadąc z psem, zawsze zabieramy ze sobą odkurzacz, aby przyjmujący nas gospodarz nie wspominał nas źle.

Jednym sprzętem jesteśmy w stanie sprzątnąć cały dom od zakamarków i szczelin po panele i terakotę.

Co można w nim zmienić? Myślę, że jedyną rzeczą, jaką bym zmieniła, jest czas działania baterii. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy dom jest takiej wielkości jak nasz i godzinne sprzątanie na jednej naładowanej baterii może nie wystarczyć. Ale… czy wtedy sprzęt nadal pozostałby tak lekki?

 

My polecamy!

Tekst powstał przy współpracy marki KÄRCHER

Model, który mamy, znajdziecie tutaj: https://www.kaercher.com/pl/home-garden/odkurzacze/odkurzacz-pionowy/vc-4s-bezprzewodowy-11982800.html

Warto też zapoznać się z pełną ofertą odkurzaczy KÄRCHER – jest zaskakująco szeroka!


Komentarze

Prześlij komentarz