TRAWY OZDOBNE W NASZYM OGRODZIE

9 kwietnia 2022
W tym poście pokażemy Wam jakie mamy trawy ozdobne w naszym ogrodzie. Często pytacie o to co mamy i co polecamy, w tym tekście znajdziecie tylko trawy które się u nas sprawdziły. Pokazujemy zdjęcia jak na przestrzeni całego roku wyglądają nasze trawy. 

Niestety traw mamy więcej, ale nie wszystkie gatunki się u nas sprawdziły... 

Nie sprawdziły się nam np. trawy pampasowe (zmarła wiosną chyba z wilgoci) miskant gigant oraz miskant zebus (być może zasadzone zostały w złych miejscach) 

Pamiętajcie, że nie jesteśmy specjalistami w ogrodnictwie i prezentujemy to co sprawdza się u nas. Nie mamy specjalistycznej wiedzy z zakresu pielęgnacji traw ozdobnych


ROZPLENICE JAPOŃSKIE 

Rozplenice zostały zakupione w stacjonarnym sklepie ogrodniczym.  Moja wiedza o trawach w 2019 r. była zerowa i kupiłam coś co nazywało się po prostu "trawą ozdobną" TAK! właśnie tak nazywają się wszystkie trawy w "moim" ogrodniczym. Dlatego nie wiem jaka dokładnie to rozplenica, całe szczęście że z sześciu kupionych wszystkie są takie same. 

Rozplenice przycinamy wiosną w połowie marca. Nie podlewam ich nawet w czasie dużych upałów, nawóz dajemy raz w roku i jest to identyczny nawóz jak ten który stosujemy na trawnik. Pierwszej zimy związane w chochoły rozplenice zostały okryte geowłókniną, drugiej zimy tego zabiegu już nie robiliśmy. Posadzone są co 80 cm. 
TRZCINNIK 

Trzcinniki kupiliśmy już  internetowym sklepie ogrodniczym. Są to trawy, które jako pierwsze startują. Gdy wszystko inne dopiero budzi się do życia po zimie one już mają pierwsze zielone kłosy, widać to dokładnie na zdjęciu niżej. Trzcinnik po zimie obcinamy w drugim tygodniu marca a na zimę związujemy go w chochoły, nie jest na zimę okrywany. Latem nie jest podlewany.


MISKANT 

A raczej nie zidentyfikowane miskanty... kupiłam trzy w lokalnym ogrodniczym i każdy z nich był inny... mimo zapewnień sprzedających że będą takie same. Jeden ma białe kłosy drugi czerwone, wyglądają obok siebie nieco dziwnie ale sprawują się ok dlatego zostaną przy tarasie. Nie są one okrywane na zimę i nie są podlewane latam. Dobrze rosną w kamieniach i świetnie wyglądają gdy patrzy się na nie z salonu. Są wysokie, jesienią około 1,8m 
ZAKUPY: 

zostawiamy linki do przedawcy od którego kupujemy rośliny (naprawdę sprawdzone konto) 
1 komentarz

  1. Piękny ogród, super trawy ozdobne. Dziękuję za inspirację, dzisiaj posadziłam u siebie rozplenicę i miskant. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń