DESKI TARASOWE
Pora na przedstawienie naszego tarasu na którym mamy deski modrzewiowe.


DESKI TARASOWE 


Nasz taras o wymiarach 5m na 2.7m ułożony samodzielnie z desek powstałych z modrzewia europejskiego.

Zdecydowaliśmy się na naturalne drewno a nie deskę z kompozytu, z miłości do drewna. Nie ma to jak latem czuć tą naturalność  ... niestety minusem tej sytuacji może okazać się to z czym spotkaliśmy się my: kilka z naszych desek było nie równych i wymagało podcięcia.

Czas wykonania tarasu to dwa dni przy czym wykonywała go jedna osoba w czasie wolnym :)

Jedyny poniesiony koszt to deski i legary, które łącznie z deskami (sosnowymi) na elewacje wyniosły nas 1600 zł.

Zaimpregnowane w tartaku legary (również modrzewiowe), o wysokości 7 cm położone zostały na folię,  a całość tarasu ma delikatny około 1 cm skos, aby woda mogła swobodnie spływać. Legary w trzech miejscach przytwierdzone zostały do betonowego podłoża tarasu. Całe miejsce przeznaczone na taras ma normalny fundament i zostało wylane betonem. Wysokość legarów trzeba wcześniej dokładnie obliczyć, nasza deska miała 3 cm grubości, odstęp między betonowym podłożem a wejściem na taras 10cm stąd znana grubość legarów, grunt to znać wcześniej grubość deski! :)

Opinie co do impregnacji są różne, niektórzy piszą o olejowaniu inni o olejowaniu na położony już impregnat my położyliśmy sam impregnat. Kupiony w markecie budowlanym impregnat położyłam 4 razy, wolałam dobrze zabezpieczyć go przed zimą.

Po pierwszej zimie, wiem że deski nie zmieniły koloru, kształtu - słowem są jak w sierpniu kiedy je kładliśmy!

Zerknijcie co wybieramy na tarasy najczęściej