NASZA KUCHNIA
Pora na kuchnię! Szukając kuchni do domu nie wiedziałam do końca czy zdecyduję się na IKEA czy nie, zrobiłam szybki przegląd cen i jakości... po kilku dotykach szafek z popularnych sklepów meblowych wiedziałam, że coś mi w nich nie pasuje, ceny od lokalnych stolarzy zaskoczyły mnie niemiło :) więc pozostała IKEA :)Kuchnię kupiliśmy (2015) w IKEA podczas promocji na której szczególnie mi zależało „100 zł za każdy wydany 1000 zł” i już tutaj na wstępie IKEA bardzo miło mnie zaskoczyła. Za projekt kuchni wzięłam się na trzy dni przed zakończeniem promocji, z gotowym pojechałam do sklepu ostatniego dnia… i w sumie nie wiem co sobie myślałam bo nigdy wcześniej tego nie robiłam... Miałam w głowie super wizję, że pojadę dam projekt, zapłacę, ktoś mi to naszykuje ja podjadę busem i zapakuje… niestety! Pan który sprawdzał mój projekt dał mi jakieś małe zaświadczenie, że przyszłam do niego w czasie trwania promocji. Faktycznie po kuchnie przyjechaliśmy po kilku dniach, promocja mnie objęła. Było taniej o ponad tysiąc zł. Niestety za pierwszym razem nie udało nam się zebrać z magazynu wszystkich rzeczy- po prostu ich nie było. Brakowało szuflady, frontów i okapu. PROJEKT KUCHNI I SKŁADANIE

Samo projektowanie w planerze IKEA było raczej przyjemną sprawą, jest fajny działa sprawnie i największy plus – od razu wylicza koszt kuchni. W naszym przypadku  było to 11 tyś ( cena z okapem i zlewem) Piekarnik i indukcję dokupiliśmy później w IKEA a lodówkę w innym sklepie. Obawiałam się, że dokupienie lodówki pod wymiar szafek z IKEA będzie ciężkie, a okazało się że producenci idealnie się dopasowali. W sumie to wszystkie dziwnie nazywające się w IKEA sprzęty AGD produkowane są przez Electrolux oraz Whirlpool. 

Kuchnia przywieźliśmy do domu w 120 paczkach. Jeżeli ktoś chce wybrać się po nią np. samochodem z przyczepką odradzam :)  to naprawdę ogromne paczki, często niewymiarowe, długie… Szafki składaliśmy sami. Tak samo jak jest dostępna usługa zebrania szafek z magazynu, przywiezienia do domu, dostęna jest i usługa złożenia. Zrezygnowaliśmy ze względu na koszta. 100 km od IKEA to ponad 300 zł kosztów za sam transport. Składanie kuchni w bardzo spokojnym tempie zajęło  około 1 max 2 szafki na dzień zajęło nam dwa tygodnie :) 

W kuchni położone miały być białe kwadratowe płytki ale ostatecznie wybraliśmy panele z Castorama Polska  z których jestem bardzo zadowolona. W kuchni mam dywan od Dywany Łuszczów  początkowo nie byłam przekonana do pomysłu dywanu w kuchni, przy takiej ilości kręcących się zwierząt jakie posiadamy, ale teraz jestem zachwycona! Dywan prany jest regularnie, nie traci kolorów, nie deformuje się. sprawdzają się, blaty czyszczą się idealnie, jedyne co musze zmienić to wnętrza moich szuflad. Dokupić dodatkowe wyposażenie aby bardziej wykorzystać przestrzeń.

koszt - 13 tyś.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania 
  • W narożnych szafkach mam tzw karuzele
  • Blat z IKEA został zaolejowany dwa razy 
  • Zlew to także IKEA :)
  • Okno w naszej kuchni jest tylko uchylne
Czekam na pytania. Pozdrawiam! :)

DYWAN - DYWANY ŁUSZCZÓW
PANELE - CASTORAMA Zdjęcia 2017 r. 

logoZdjęcia 2018 r.