SALON - NIE ZA DUŻY ALE PRZESTRONNYSalon - zdecydowanie jest miejscem w którym przebywamy najczęściej, właściwie to czasem zastanawiam się... że jak bym miała dom wielkości 40m to też by dało radę się w nim odnaleźć! Salon wraz z kuchnią ma niecałe 30m, nie jest wiec za dużym salonem. Jego największym atutem jest zdecydowanie duże pięcio metrowe okno, nie umiem go dobrze fotografować dlatego zdjęcia nie oddają tego uroku. Nasze okno a raczej przeszklenie na całej ścianie sprawia  wrażenie dużo większego wnętrza. Z czterech okien, trzy są witrynami a jedna z nich jest rozsuwana na taras.  Pomimo całkowitego zadaszenia tarasu we wnętrzu nie jest ciemno. Na etapie budowy myślałam o odsłoniętym tarasie, jednak wizja stale moknących mebli ogrodowych odsunęła mnie od tego planu. Po 1.5 mieszkania jestem absolutnie zadowolona z decyzji o zabudowie tarasu.


Salon to również kominek bez którego już teraz nie wyobrażam sobie domu. Cały test o tym jak obudowaliśmy i jak użytkuje się kominek znajdziecie - > tutaj 


Kanalizacyjna rurka wprowadzona w pustaki ukrywa wszystkie kabelki od telewizora. Polecam! 


Metalowe ( loftowe ) meble które widzicie robimy sami. Stolik, konsola za sofą oraz stojak na kwiaty wykonał mój mąż, ja jak zwykle zajmuje się drewnem. Docelowo podobne meble mają zająć miejsce szafki pod TV oraz stołu. Stojak na kwiaty to wymóg – kwiaty usychały nam na podłogówce, dlatego jeśli planujecie ogrzewanie podłogowe w salonie zaplanujecie miejsce na kwiaty i ew. na posłanie dla psa bez podłogówki. 

Opis prac nad naszą konsolą znajdziecie - > tutaj 


Oświetlenie - http://www.spotlight.pl/ 

Dajcie znać jak się Wam podoba.
Pozdrowienia
- Monika