METALOWA KONSOLA DO SALONU - DIY

Plan był taki... zabrać ze starego domu monsterę, która od przeprowadzki nas nie widziała. Nie bardzo miałam ją gdzie ustawić, nie wiedziałam na czym... aż przypomniałam sobie o konsolach które dawno temu oglądałam w internecie. 
Oglądałam bo o kupnie nie było mowy!  Przedział cenowy to 900 zł - 3 tys ta w rozmiarze naszej kosztowałaby ponad 3 tys, a to już wydatek ponad nasze możliwości! Potrzebowaliśmy czegoś bardzo wąskiego i bardzo długiego. ( wymiary naszej konsoli 25 cm na 2.5 m )

I tak powstał pomysł zrobienia mebla samodzielnie,!

Nie bardzo wiedziałam w której kategorii bloga umieścić ten wpis. Wiem że DIY nie jest do końca odpowiednią, sama się denerwuje gdy widzę posty DIY, wchodzę w post, czytam a tam super prosty przepis: idź do marketu budowlanego, kup 10 donic, kup narzędzia itd. Wiem, że nie do końca o to chodzi! Tak samo jest z naszą konsolą, zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma miejsce na tworzenie takiego mebla, nie każdy umie spawać itd. Ale postanowiłam Wam ją pokazać, może ktoś się zainspiruje, może ktoś ma już własną inspirację ale nie wie jak wszystko ze sobą dograć. 

Spawanie, to skomplikowana sprawa a takie w naszym domu należą do Mariusza :) konsola jest jednym z jego pierwszych spawań! Nie masz spawarki? Nie martw się! Istnieje możliwość uproszczenia sobie tego wyzwania, sam stelaż można zamówić u metaloplastyka a blat wykonać z dowolnego materiału już samemu.

Konsola wykonana została z metalowych elementów, które zespawaliśmy. Jej dokładne wymiary to 25 cm szerokości, 80 cm wysokości i 250 cm długości. Stelaż został zeszlifowany szlifierką kątową oraz pomalowany zwyczajną matową czarną farbą. Blat o wysokości ok 2 cm szlifowany papierem ściernym o grubości: najpierw 80, później 120. Na koniec blat  został pomalowany bezbarwnym lakierem. Nałożyłam dwie warstwy lakieru. 

W przyszłości na pewno pojawią się kolejne nasze meble, planuje już stolik do salonu i szafkę łazienkową. Póki co jest ta pierwsza METALOWA KONSOLA DO SALONU!

A teraz naprawdę odrobinkę o tym jak powstawała ! :) mam nadzieje że się Wam spodoba :) 

Metalowe pręty kupione w sklepie, na zdjęciu w swojej "naturalnej" formie

 Przygotowanie do spawaniaSzlifowanie po spawaniu


Konsola przed malowaniem


Konsola po malowaniu


 Przygotowanie otworów pod blat
http://monikaimariuszusiebie.blogspot.com/p/diy.html