BOAZERIA ANGIELSKA DIY

29 stycznia 2019


Pokój którego nie pokazywałam wcześniej na blogu, i jedyne pomieszczenie które przeszło remont po niespełna pół roku mieszkania.


Pomalowany na byle jaki kolor… nie wiem skąd miałam taki pomysł! Pokój miał spełniać rolę … graciarni, gdy zaczęłam żyć nieco aktywniej i ćwiczyłam codziennie, okrutnie przeszkadzał mi jego kolor. Pokój został przemalowany a na dwóch ścianach wykonałam ulubioną już boazerię angielską. Znacie ją zapewne z naszej sypialni gdzie powstała tuz przed wprowadzeniem. Kolor ścian o który często pytacie na Instagramie to własna mieszanka barwników. Wszystko jak zwykle u mnie „ na oko”Do wykonania całości użyłam:
 • płaskowników i kątowników, które przycinamy przyklejamy lub przewiercamy ( ja grubą górną listwę przykręciłam wkrętami, mniejsze tworzące prostokąty zostały przyklejone)
 • farba do drewna ( ja akurat całość pomalowałam zwykłą farbą do ściany )
 • biały silikon ( przydatny gdy wszystko wyschnie, musimy zakryć niedoskonałości )
 • oczywiście poziomica i miarka, którą odmierzamy odległości ( u mnie pomiędzy panelami jest 20 cm, szerokość panelu 40 cm, wysokość 50. )
Wszystkie elementy drewniane wykorzystane w tym DIY zakupiłam w markecie budowlanym, ich koszt nie przekroczył 50 zł.Czym docinam kąty? Sprzęt za około 20 zł - skrzynka uciosowa przeznaczona do ręcznego docinania listew pod kątem 45° lub 90°. Znajdziecie ją w każdym sklepie budowlanym. 
 


8 komentarzy

 1. Supeeer!Odgapiamy:)ale kolory odwrotnie i w przedpokoju..zapraszam do mnie do podglądania naszej budowy martka.mojdomdlaciebie.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też chce zrobić coś takiego u siebie w salonie! W jakim sklepie Państwo kupowali listy? Czy ślady po wkretach także zostały zasłonięte silikonem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ślady po wkrętach maluje farbą, listwy do kupienia w kazdym budowlanym markecie ;)

   Usuń
 3. Przeszłam wszystkie marketu na próżno. Ja nie widzę tam listew, które by się nadawały na boazerię. Czy to możliwe aby ich oferta się zmieniła w ciągu tych dwóch lat? Gdybyś przypadkiem miała końcówki bądź zdjęcia z bliska bardzo bym prosiła bo moja wyobraźnia nie sięga tak daleko 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy "panele" wykonane są z ćwierćwałków?
  Jakie wymiary mają listy?

  OdpowiedzUsuń