MONITORING DOMU - BEZPIECZEŃSTWO

24 października 2020


Co nam dają kamery? Możliwość podglądu co dzieje się wokół domu gdy nas nie ma? Możliwość podglądu pokoiku maluszka? Możliwość obserwowania naszych zwierząt? Poczucie bezpieczeństwa? – monitoring domu daje nam naprawdę duże możliwości. Dla każdego z nas jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest poczucie bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa w domu, który kochamy... w naszym azylu. Dlatego zdecydowaliśmy się na zainstalowanie kamery wewnętrznej TP-Link w naszym salonie. Po co? Właśnie po to by widzieć co dzieje się w domu gdy nas nie ma! Kto wyjada z lodówki sałatkę? Czy pies naprawdę jest taki grzeczny jak myślimy? Każdy znajdzie swoje powody, a wiecie po co taka kamera przydałaby się mojej siostrze? Do obserwowania zachowań jej koni, które nocą zamykane są w stajni… każdy będzie miał inne powody, ale dla wszystkich bezpieczeństwo jest bardzo ważne! 


Jednym z najważniejszych zadań monitoringu domowego jest ochrona. Ochrona naszego dobytku i domu gdy nas w nim nie ma. Posiadanie kamer z wbudowanymi alarmami i czujnikami ruchu daje możliwość naprawdę szybkiej reakcji! Gdy ktoś znajdzie się w naszym domu, sygnał w aplikacji z którą łączy się kamera daje nam o tym znać! Możemy włączyć alarm a nawet odezwać się do osoby znajdującej się w monitorowanym pomieszczeniu. 


Zacznijmy od początku! 

Musieliśmy wymienić router. Nasz był słabej jakości, więc od razu zamawiając kamerę wymieniliśmy to co było potrzebne. Zależało nam na sprzęcie który będzie miał dobry zasięg. Router 4G od TP-Link. Sprzęt który zapewni połączenie 3G/4G nawet 64 urządzeniom bezprzewodowym, np. tabletowi czy laptopowi. Na samym dole tekstu zostawię Wam linki do zamówionych produktów. Kamera której szukaliśmy miała przede wszystkim spełniać kilka wymogów. Naturalnie miała być bezprzewodowa, z podłączeniem WIFI i aplikacją która posiada sprawdzone i dobre opinię. Miała też mieć możliwość zawiedzenia jej na suficie, dwukierunkową transmisję i to co najważniejsze – NAPRAWDĘ DOBRĄ JAKOŚĆ nagranego obrazu. 


Mijają chyba powoli czasy, że jedyne co widać na nagraniu to zarysowaną sylwetkę, zdarzają się jednak kamery z niedostateczną jakością obrazu. Dlatego my wybraliśmy kamerę TP-LINK TAPO C200 która nagrywa obraz w rozdzielczości 1080P. Na zdjęciach niżej pokażemy dokładnie jak dobry jest z niej obraz – zarówno w dzień jak i w nocy. W trybie nocnym nasza kamera wykrywa ruch w odległości 9 m.  Gdy kamera wykryje ruch dostaniemy powiadomienie a dzięki alarm: głosowym i świetlnym, przy pomocy kliknięcia na smartfonie będziemy mogli odstraszyć intruza.  System głosowy w tej kamerze już pierwszego dnia po montażu przetestowaliśmy widząc naszego psa, który delikatnie mówiąc… bawił się kapciem. Po wydaniu komendy głosowej uspokoił się a to znaczy że dźwięk nie jest szumem fal a przejrzystym idealnym głosem! 

Jak to zainstalować? 

Przede wszystkim postępować zgodnie z instrukcją. Instalujemy aplikację TAPO, która prowadzi nas krok po kroku. Kamera paruje się z naszym telefonem! I gotowe! Mamy swój własny monitoring domu. Sama aplikacja jest bardzo intuicyjna i prosta. Bez problemu znajdziecie miejsce w którym kamerą się przesuwa oraz ikonę głośnika, która umożliwia nam przesył naszego głosu do kamery. 

A teraz najważniejsze! 

Przygotowaliśmy dla Was zrzuty ekranu z naszej aplikacji, dzięki którym zobaczycie jak wygląda obraz z kamery. 

Jak widzicie monitoringiem objęty jest prawie cały salon, ale równie dobrze widać też to co dzieje się na działce. 

Po przestawieniu kamery skierowaliśmy ją w inny kąt pokoju. Przybliżyliśmy też obraz w kamerze, aby pokazać Wam jak dobry jest obraz w przybliżeniu. Trawa którą widać jest naprawdę wyraźna. Niżej pod zdjęciami znajdują się ikonki służące do obsługi o których pisaliśmy już wyżej. 


A gdy nadchodzi zmierzch?

Kamera przechodzi na nocny tryb. Widok w tym trybie jest naprawdę bardzo dokładny. Gwarantuje Wam, że użycie w takim momencie komunikatu głosowego lub wbudowanego alarmu skutecznie przestraszy obserwowaną osobę. Jeśli kiedykolwiek w nocy coś Wam znikło z lodówki, serdecznie polecam kamerę! Rozwiąże to problem zidentyfikowania złoczyńcy a przychodzące na telefon powiadomienie da Wam znać o tym kiedy to się dzieje! Pamiętajcie jeśli włożycie do kamery kartę pamięci nagra Wam ona film gdy kamera wykryje ruch. 

Czy instalując kamerę zauważyliśmy w naszym domu coś o czym nie mieliśmy pojęcia?

TAK! 

Sami jesteśmy dalej w szoku tego co odkryliśmy! Już po zmroku zrobiło się… całkiem groźnie….


Przedstawiona lokalizacja naszej kamery w domu ma charakter podglądowy.

Pozostawiam Wam linki do produktów z jakich korzystaliśmy! 

Bądźcie bezpieczni! 

KAMERA TP-LINK TAPO C200 OBROTOWA HD 

ROUTER TP-LINK MR600 4G LTE 

Wpis powstał przy współpracy marki TP-Link

Komentarze

Prześlij komentarz