KOZIOŁKI KRZESŁA PRL


Podobne do kultowych bumerangów z okresu PRL ale jednak troszkę inne.. nogi w bumerangach są zakończone na siedzisku w moim modelu pod siedziskiem. Nasze to bardzo unikatowe Koziołki.


Krzesła dostałam od kolegi z pracy, przywiozłam je z Warszawy i po metamorfozie i sprzedaniu trafiły do Warszawy J Miałam zostawić je u siebie, ponieważ bardzo pasowały do naszego fotelu PUCHAŁA.  Fotel został jednak szczególnie upatrzony przez kota i wiem że za chwile się u nas zmarnuje, dlatego czeka go sprzedaż. 

Krzesła zeszlifowałam i pomalowałam bezbarwnym lakierem, nałożyłam trzy warstwy. 

Obicie zostało wymienione całkowicie. Gąbka, zastąpiła stare kruszące się wypełnienie, a obicie zmieniło swój kolor o 100%. Wymieniona została także podstawa siedziska, która wykonałam z grubej sklejki.

Miałam kilkanaście materiałów i w sumie każdy z nich pasował do tego modelu krzesła. Zdecydowałam się na gruby ciemno szary materiał tapicerski z którego zrobione mam zasłony.


6 komentarzy:

 1. Bardzo dobra robota, coś niesamowitego :) gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne krzesło. A dlaczego materiał jest taki pomarszczony?, co widać dobrze na ostatnim zdjęciu. Można go było trochę lepiej ułożyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. faktycznie :) idealnym tapicerem nie jestem :)
   - Monika

   Usuń
 3. Hej fajny wpis, sam w kuchni posiadam podobne takie krzesła drewniane bardzo ładnie wyglądają i są wygodne, tylko gdy przyjedzie cała rodzina to niestety nie każdy może na nich usiąść bo mam tylko 6 sztuk.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie to zrobilas...podkradne pomysl

  OdpowiedzUsuń