HARMONOGRAM BUDOWY

27 października 2021
„Witam! Jak większość z Was budujemy dom. Mamy stan surowy otwarty ale co teraz. Elektryk czy hydraulik? A może jest jakiś harmonogram prac krok po kroku? Nie chcielibyśmy czegoś pominąć. Bardzo proszę o pomoc!”

Harmonogram budowy to rzecz bardzo potrzebna w trakcie budowy. Nie jest niezbędny, ale bardzo pomaga komuś, kto buduje pierwszy dom w życiu (i często ostatni) ogarniać kolejność prac, czas trwania i organizacje budowy. Kto pierwszy hydraulik czy elektryk? Na kiedy umówić wylewki? Nawet zgrubnie napisany harmonogram jest wiele lepszy niż jego zupełny brak — pozwala ustrzec się niepotrzebnych przestojów w budowie (a jak wiadomo, czasu brakuje najbardziej, szczególnie gdy pogoda nie rozpieszcza) i kosztów, gdy na budowie są dwie ekipy i wzajemnie sobie przeszkadzają. Samo stworzenie harmonogramu nie jest trudne, jeśli mamy wykonany kosztorys dla naszej inwestycji. Wystarczy wtedy skopiować odpowiednie pozycji do arkusza i gotowe! Trudniej jest gdy architekt poskąpił nam kosztorysu, wtedy trzeba przeglądając projekt ustalić sobie zakres prac jaki chcemy objąć planem. Dla kogoś kto, buduje pierwszy raz może to być etap nie do przeskoczenia - wtedy mamy dwie opcje, albo poprosić swojego kierownika budowy o pomoc albo skorzystać z poniższego przykładu.

W pliku do pobrania (po postawieniu wirtualnej kawy) udostępniam wykonany w arkuszu kalkulacyjnym harmonogram prac budowlanych wraz z przykładowym wykresem Gantta, który pięknie wizualizuje postępy naszej budowy. Z czasem plik będzie modyfikowany i rozbudowywany o nowe funkcjonalności, ale na razie udostępniam go "tak jak jest". Oczywiście, jest to tylko przykład i należy go zmodyfikować do swoich potrzeb — w tym zakresie nieoceniona będzie pomoc kierownika budowy i wykonawcy. Dobrze dograne terminy to również wymierne oszczędności finansowe! 
- Piotr Kamiński


Chcesz dostać plik z harmonogramem budowy?


1. Kliknij w link https://buycoffee.to/usiebiewdomu  i postaw nam wirtualną kawę, w wiadomości wpis hasło "harmonogram"

2. Koniecznie wpisz hasło "harmonogram" bez tego nie będziemy w stanie zidentyfikować Twojej prośby o plik

3. Plik do pobrania dostarczamy w osobnej wiadomości mailowej

4. Jeśli postawiłeś kawę, minęły 24 godziny a harmonogram do Ciebie nie dotarł, koniecznie odezwij się na maila monika@usiebiewdomu.com 

5. Dlaczego wysyłamy plik za postawienie wirtualnej kawy? Plik w exelu został stworzony przez Piotra, który czasem publikuje na naszym blogu. "Kawa" to docenienie jego pracy. 


Wsparcie to „postawienie nam kawy” które daje ogromne chęci do dalszego dokumentowania i opisywania. Wsparcia możesz udzielić tutaj > https://buycoffee.to/usiebiewdomu 


Znajdź ekipę, która postawi Twój dom. Wycena dostępna będzie w ciągu kilkunastu minut. Pamiętajcie, że zapytania bez danych kontaktowych nie zostaną zrealizowane. 

12 komentarzy

 1. Przydatna tabelka:) Ja sobie też lubię wszystko porządkować w Excelu, pomaga mi to ogarnąć chaos zadaniowy:D Czasami ciężko się połapać, kiedy wywóz gruzu, a kiedy wstawianie okien, ale najważniejsze to ujarzmić ten żywioł i iść wciąż do przodu. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry wpis!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo konkretnie napisane. Super artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry wpis, dobrze pogrupowane wiadomości. Zrezygnowałabym natomiast ze stwierdzeń takich jak 'architekt poskąpił kosztorysu'. Za kosztorys należy architektowi zapłacić ponieważ nie jest w zakresie projektu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy artykuł. Jestem pod wielkim wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko super rozpisane! Dzięki za podzielenie się tym z nami.

  Smacznej kawki ☕ 😉

  OdpowiedzUsuń
 9. Podzieliłam się kawką jednak nie otrzymałam pliku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a czy w temacie wpłaty było napsiane czego dotyczy? jesli nie nie mamy jak domyślić się o jaki plik chodzi. Prosze o kontakt na meila.

   Usuń