SCHODY TARASOWE

2 kwietnia 2018

Nie wiem jak to mogło się stać ale się stało! Budując dom, wylewając później taras zapomnieliśmy o schodach…

Przez długi czas towarzyszyły nam betonowe bloczki, jednak to nie mogło przecież trwać wiecznie! Rysując projekt tarasu nikt nie pomyślał o schodach, chyba nie zgłaszaliśmy tego pomysłu kierownikowi budowy i tak samo z siebie wyszło że ich zabrakło. 


Robiąc cokół dookoła budynku postanowiliśmy, że sami wykonamy schody. Na początek oczywiście fundament. Geoportal usilnie mi tłumaczy, że tereny na których mieszkamy to tzw. Zlodowacenie Warty, kopiąc na ponad 70 cm spokojnie mogłam poznać skład naszej gleby. 


Do utwardzenia naszych schodów użyliśmy bloczków, które zostały nam po budowie domu oraz ogromnych kamieni… których pod dostatkiem na naszych terenach.


Szerokość naszych stopni dostosowaliśmy nie tylko do długości stopy ale także do desek które mamy na tarasie. Każdy stopień to trzy deski. 

Deski zamówione wcześniej w tartaku zostały zaolejowane z obu stron. Zawsze do powierzchni płaskich, poziomych używam oleju.  Jest to środek idealnie nadający się na tarasy. Szybko się wchłania i nie łuszczy jak np. lakier. 


Efekt końcowy!

Teraz już nie wyobrażam sobie nie mieć tych szerokich schodów. Są wielką częścią nie dużego tarasu.

 - Monika 
12 komentarzy

 1. Ech, szczerza zazdraszczam Wam manualnych umiejętności - schody wyglądają pięknie i "fachowo" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny dom! :) Podziwiam, że tyle rzeczy byliście w stanie wykonać w domu samodzielnie obniżając tym samym koszt jego budowy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie to wyszło! Ja bym chyba tylko dała jakiś ruszt pod deskami żeby woda z deszczu spływała pod nie. Tylko potem też trzeba to ładnie z boku wykończyć a u was nie ma tego problemu. Czyli taras macie impregnowany a schody olejowane? Czy wszystko olejowane? Jakim środkiem? Sama bym chciała taki taras ale najpierw fundamenty :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podkładki pod schodami są :) plastikowe ( widoczne na zdjęciu ) taras jest zaolejowany schody tak samo :) drewnochron olej kolor tik - Monika

   Usuń
 4. Witam, jakie wymiary ma taras? W sensie szerokość i długość?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O bardzo dobre pytanie podepnę się :) Taras wygląda zjawiskowo ! :D

   Usuń
 5. Przepiękny domek i i genialny taras. Bardzo podoba mi się użycie drewna na tarasie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam serdecznie bardzo piękne schody . Mam pytanie jaką szerokość ma deska żeby określić jaką szerokość stopnia schodów . Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. każdy stopień ma inną szerokość, dostosowaliśmy je w sposób taki aby było wygodnie na nich siedzieć. ogólnie trzy deski to długość stopy

   Usuń