POMYSŁ NA NOWĄ ŁAZIENKĘ

25 maja 2018

Jak już wiecie przymierzamy się do rozbudowy naszego domu. W nowej części mającej 80m²… czyli tyle samo co dom!, znajdą się: siłownia, garaż oraz właśnie łazienka. W obecnej małej wybijemy otwór i powiększymy o nową część. 
Obecnie łazienka ma niecałe 3m² i jest stanowczo za mała, plan był taki aby stała w niej tylko pralka, umywalka i WC. Plany niestety nie zostały zrealizowane ponieważ prysznic nie zmieścił się w łazience na górze. Przestrzeń jest za mała i obecnie bardzo niewygodna. Łazienka o wymiarach 3m² mieszcząca prysznic 80/80 cm toaletę oraz sporą szafkę z umywalką, po prostu nie może być wygodna. Idąc pod prysznic nie ma za bardzo gdzie położyć ubrań. Stad właśnie pomysł na jej powiększenie przy okazji rozbudowy domu. Ostatecznie ustaliliśmy, że będzie ona miała 6m² i w nowej części stanie przestronny prysznic. 

Na stronie Natalii Kuchty projektantki wnętrz znalazłam trzy wizualizacje łazienek które skradły moje serce. Wszystkie są piękne, a każda z nich totalnie inna! Zrobiłam kolaże bo na nich wszystko widać jeszcze lepiej i z doświadczenia wiem, że nimi można przekonać do pewnych decyzji drugą połówkę. Wszystkie produkty jakie widzicie na zdjęciach są dostępne w jednym sklepie. Tak po prostu lubię – robić zakupy w jednym miejscu zamiast chodzić i szukać. Pod każdą z wizualizacji zostawiam Wam linki do produktów.  

Pierwsza wizualizacja jest chyba moim marzeniem z dzieciństwa, subtelna, delikatna i w moich ulubionych kolorach. Jest po prostu piękna! Ja z racji tego iż już mam w domu kafle ( kuchnia ) do tego miejsca wybrałam zwykłe matowe różowe płytki. Nie martwcie się, że będzie za różowo! Ściana naprzeciwko lustra jest szara! Do wszystkich projektów wybrałam grzejniki dekoracyjne, których bardzo duży wybór znajdziecie w in360.pl . W łazience na górze mam taki grzejnik i powiem Wam że nie ma się czego bać. Słyszę czasami, że one nie oddają ciepła, że tylko ładnie wyglądają. Spokojnie! Suszę na nim skarpetki więc oprócz nowoczesnego wyglądu spokojnie spełnia też swoją podstawową funkcję.  

W tym projekcie bardzo podoba mi się bateria do umywalki, świetnie łączy się z metalowymi stelażami do mebli które robimy z Mariuszem. Szafkę do tej łazienki pewnie też wykonalibyśmy sami. Drugi projekt to wnętrze które dwa lata temu bardzo za mną chodziło i w przypadku rozbudowy naszej łazienki sprawdziłoby się najbardziej ponieważ nie musielibyśmy kuć już podłogi. Obecnie mamy położone tam biało-czarne kafelki bardzo pasujące do wizualizacji Natalii. Same płytki przypominające drewno to świetne nawiązanie do kilkunastu elementów w naszym domu. Na kolażu pojawia się bidet, który jak widzę po obserwacjach coraz częściej pojawia się w naszych łazienkach. Kolorystyka tej wizualizacji jest wspaniała spokojna i ponadczasowa.Trzecia to moje współczesne marzenia, o klasycznym eleganckim wnętrzu. Planowałam marmurowe płytki w kuchni ale skończyło się inaczej, planowałam je w łazience na górze ale również coś nie wyszło. Obecnie chcemy wykorzystać ten wzór w stole kuchennym, który właśnie powstaje. Sama łazienka w tym wzorze wygląda pięknie! Lubię jasne wnętrza a marmur świetnie łączyłby się z loftowym prysznicem który chodzi mi po głowie.  Ponieważ w nowej części łazienki nie będzie ogrzewania podłogowego, w tym kolażu również pojawia się grzejnik ozdobny. Także to są plany, a jak już pewnie wiecie ja lubię planować z dużym wyprzedzeniem… bo przecież jeszcze nawet nie mamy pozwolenia na budowę! J - ale kto zabroni marzyć ? J

Tekst powstał przy współpracy firmy: in360.pl

6 komentarzy

  1. Rózowy wymiata

    OdpowiedzUsuń
  2. Rozowa oryginalna ... mam pytanie link do baterii umywalkowej jest a bateria nawannowa czarna ? Znalezc taką graniczy z cudem...

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł, bardzo oryginalny :)

    OdpowiedzUsuń