SALON I KUCHNIA - 2020

23 czerwca 2020


Niektóre wnętrza zmieniają się częściej inne całymi latami czekają na remont czy odnowienie, nasz salon całkowicie zmienił się po czterech latach odkąd mieszkamy U SIEBIE W DOMU!

Zobaczcie jak teraz spędzamy większość czasu. 


Salon połączony jest z kuchnią, model który wybraliśmy ze sklepu Ikea to bodbyn. Po czterech latach śmiało mogę polecić kuchnię z tego sklepu. Sprawdza się super, jedyne co mam ochotę wymienić to blat ale nie jest to do końca wina samego blatu a impregnatu z Ikea którego użyliśmy, specyfik łuszczy się schodzi i zmienia swój kolor. Planujemy albo go zeszlifować albo wymienić blat. 
Salon jest minimalistyczny – nie ma w nim masy ozdób, nie potrzebujemy się nimi otaczać. Główną ozdobę salonu stanowi czarna mapa. Mapa Warszawy zamówiona w internetowym sklepie MAPTU. Jeśli myślicie o położeniu takiej tapety a nie jesteście specami nie obawiajcie się! Cała masa warszawskich uliczek świetnie nam się dopasowała a trzy paski tapety położyliśmy w niecałe 10 min. Bardzo fajny produkt i bardzo dobry jakościowo!


Wielkie okna jakie mamy w salonie to nie HS a najzwyklejsze najtańsze PSK w największym dostępnym ( przynajmniej w 2016 r. ) rozmiarze. Okno ma szerokość 4.7m i trzy jego części są stałe, tylko jedna z nich się rozsuwa. Mniejsze okno przy stole ma 1.7m i wąski jego pasek jest oknem stałym czyli FIXem. Okno przy stole jest otwierane jak klasyczny balkon. 


Komoda pod TV została przez nas zmieniona, pomalowaliśmy klasyczną szafkę z IKEA i dodaliśmy do niej ozdoby na szufladach i nowe gałki o całej metamorfozie możecie przeczytać w osobnym wpisie - ODNOWIONA KOMODA IKEA HEMNES


Lampa która wisi nad stołem została wykonana przez nas. To wykorzystanie starego karnisza który został pocięty i pospawany. Lampa swoim wyglądem miała pasować do tej stojącej, którą kupiliśmy w TKMAXX. Jeśli jesteście ciekawi jak wykonać taką lampę odsyłam do wpisu o jej wykonaniu – LAMPA DO SALONU DIYDajcie znać jak się Wam podoba!

6 komentarzy

  1. szkoda, że nie daliście tej mapy na tą drugą ścianę, stanowiłaby fajne tło dla salonu i kanapy. teraz trochę ginie z boku :( pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli można spytać, to chciałabym wiedzieć czy w kuchni ma Pani zmywarkę?

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam,czy możesz mi napisać jaki metraż ma kuchnia i czy nie jest ciasna?

    OdpowiedzUsuń