PŁOT Z BLOCZKÓW BETONOWYCH

24 października 2023


Na początek małe wyjaśnienie, nie jest to nasz płot a płot który robiony był u rodziców. U nas… dalej zwykłą słabo naciągnięta siatka porośnięta wysokimi krzakami. I tak już pewnie zostanie!

Dlaczego wybraliśmy płot z bloczków betonowych? Powodów jest wiele, ale pewnie większość z Was zastanawia się dlaczego wybraliśmy ogrodzenie bez wstawek?

Już piszemy!

Wcześniej przy tej posesji było betonowe ogrodzenie starego typu. Betonowy płot produkowany ponad 20 lat temu został zniszczony podczas budowy drogi. Od strony podwórka rósł wysoki, piękny zadbany żywopłot. Zielona ściana miała  około 3 metry wysokości i została usunięta przez budowlańców wraz z ogrodzeniem. Ponieważ działka została przy budowie drogi znacząco pomniejszona na nowy żywopłot nie ma już miejsca.Zawsze frontowa część ogrodzenia była mocno odsłonięta od ulicy i tak samo zdecydowaliśmy, że będzie w nowej wersji. Stąd właśnie decyzja na całkowite zabudowanie bloczkami. I być może wygląda to jak paczkomat…ale kto z nas nie kocha paczkomatów ;) ?

Drugi powód wybrania takiego ogrodzenia to jego ponadczasowość. Jasne bloczki, ciemna brama z furtką i duży ciemny numer posesji na pewno będą dobrze wyglądać. Co zresztą widać już na zdjęciach niżej.

Całkowity koszt inwestycji to 24 tys. zł. W cenę wchodzą: materiały budowlane, bloczki, malowanie bramy i furtki, skrzynka na listy i robocizna. Długość ogrodzenia to 20 m. Numer domu to koszt około 200 zł. wysokość cyfr to 50 cm.

Bloczki marki Joniec o nazwie Roma Horizon

Wiecie jak to jest z tymi pełnymi ogrodzeniami... budzą kontrowersje, że ludzie się izolują ogradzają itd... a 90% z nas ma posadzone dookoła posesji tuje... 

Komentarze

Prześlij komentarz