NOWOCZESNA ELEWACJA ZE STAREJ BOAZERII

1 maja 2019


Boazerię w domu miała prawie każda rodzina, był to istny hit lat 80. Dziś słowo boazeria nabiera nowego znaczenia – elegancka najczęściej biała, świetnie wykańcza nasze wnętrza.

My boazerii w domu nie mieliśmy ale dostaliśmy ją od kolegi który wykańcza na nowo swoje mieszkanie i chciał się jej pozbyć - a my staramy się wszystkiemu nadać nowe życie :) 
Wpadliśmy na pomysł jej  wykorzystania i tak powstała z niej część elewacji naszego garażu. Deski w naszej boazerii były dębowe wiec solidne! po usunięciu lakieru i domofonu (?!) mogliśmy zabrać się jej zamocowania. W pozostałych trzech częściach elewacji tego garażu zamocujemy sosnowe deski ( identycznie jak na elewacji naszego domu

Tutaj opis prac jest bardzo prosty więc nie będziemy się rozpisywali. W punktach zostawiam Wam zadania jakie wykonaliśmy.

 1. docięcie odpowiednich elementów, wyjęcie mniejszych listewek z boazerii
 2. oczyszczenie – szlifowanie papierem 80tką
 3. malowanie – impregnat, kolor jaki wybraliśmy to TIK
 4. przygotowanie otworów do mocowania
 5. zamocowanie desek
Pomiędzy wszystkimi deskami jest równy odstęp, który wyznaczaliśmy sobie listewką. Aby deski się nie rozchodziły  pośrodku ścianki zamocowaliśmy poziomą deskę, która wszystko scala. 

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie tej realizacji - piszcie ! 1 komentarz

 1. Wygląda świetnie! Fajne rzeczy wychodzą z takiego majsterkowania :)
  MY z mężem właśnie zaczynamy drobne zmiany wprowadzać sami w mieszkaniu. Marzą mi się lampy wiszące z samymi żarówkami oraz podświetlane wszystkie lustra w mieszkaniu.
  Dobrze, że mój mąż się na tym zna, bo jak ostatnio zapytął mnie o wybór bednarek to nie miałam pojęcia o czym do mnie mówi :)

  OdpowiedzUsuń