CO NA ŚCIANĘ W PRZEDPOKOJU? POMYSŁ I REALIZACJA!

10 lutego 2020

Co położyć na ścianę przy drzwiach aby się nie brudziła?

Mamy dla Was odpowiedz na to pytanie! Tynk mozaikowy! Dwa lata temu położyliśmy go U SIEBIE W DOMU, teraz nadeszła pora na kolejną metamorfozę!

Sprawdzony przez nas produkt kładziemy w domu w którym kiedyś mieszkaliśmy, położenie tynku  mozaikowego z miką jest częścią metamorfozy całego wnętrza.
Dlaczego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na ten produkt? Bo jest naprawdę świetny! U nas przy wiecznie skaczącym na ścianę psem tynk sprawdził się super! Nie widać na nim zabrudzeń, świetnie się trzyma i po dwóch latach wygląda idealnie!

Co zmieniamy we wnętrzu? Wszystko! Zrywamy szare nie pasujące do siebie tapety! Likwidujemy mały nie spełniający swojego zadania kaloryfer! Malujemy ściany na biało, a ścianę przy drzwiach oraz pod schodami pokrywamy tynkiem. 

Produkt jaki wybraliśmy to tak samo jak przy poprzedniej realizacji o której poczytacie  – TUTAJ – Tynk Mozaikowy z Miką z firmy MajsterPol. Tam gdzie tylko to możliwe kupujemy produkty od polskich producentów. Produkty tej firmy znajdziecie też na naszym cokole – RÓWNIEŻ ZOSTAWIAM LINK


Na początek na ścianę nakładamy grunt,  zawsze używamy gruntu który poleca producent, czyli produktu z tej samej serii, w naszym przypadku był to grunt podtynkowy akrylowy. Pamiętajcie aby przy zamawianiu gruntu podać od razu kolor Waszego tynku. 


Dokładnie na dobę przed nakładaniem tynku mozaikowego gruntujemy ścianę, Musi być to naprawdę porządnie wykonane ponieważ tynk musi idealnie przykleić się do ściany, w miejscu gdzie tynk kładliśmy na ciemno szarą ścianę grunt został położony dwukrotnie.Tynk mozaikowy z miką – czyli masa z drobnym kruszywem kwarcowym. Odporny na szorowanie, uszkodzenia, dlatego idealnie nadający się do miejsc w których go kładziemy. Po otworzeniu wiadra zobaczycie niebieską masę, należy ją bardzo starannie przez kilka minut mieszać, nie przerażajcie się masa w każdym z kolorów jest mniej lub bardziej niebieska ale już w kilka godzin po położeniu na ścianę jej kolor zmienia się na ten właściwy.

Do tej realizacji wybraliśmy kolor JOWISZ, a w naszym domu znajdziecie najciemniejszy z dostępnych czyli VIRGIS. Całkowity czas schnięcia tynku mozaikowego to około trzech dni, po tym czasie na spokojnie można przykręcać gniazdka, listwy i sztukaterię ( np. przy łączeniu tynku z sufitem ) Na zdjęciu niżej widzicie jeszcze mokry tynk z którego powoli wyłania się mika i kruszywo.


Przed Wami efekty naszej pracy! Wyschnięty tynk z idealnym lekko szarym kolorze, śnieżnobiałe ściany pomalowane farbą BARWENA MAT również firmy MAJSTERPOL.

Czas pracy:

Dzień 1. Przygotowanie ok 3 godzin
 • gruntownie ściany, 
 • zabezpieczenie drzwi i schodów


Dzień 2. Malowanie ścian i położenie tynku ok 8 godzin
 • dwukrotne malowanie ścian i sufitu
 • położenie tynku, 
 • zabezpieczenie schodów, 
 • powieszenie żyrandola.
Użyte materiały:

MAJSTERTYNK MOZAIKOWY Z  MIKĄ kolor Jowisz, opakowanie 25 lit


BARWENA MAT akrylowa farba w kolorze białym

Zużycie materiałów w tym pomieszczeniu: 

MAJSTERGRUNT PODTYNKOWY AKRYLOWY - 5 kg

FARBA BARWENA MAT - 12 litrów

TYNK MOZAIKOWY - 25 kg
Tekst powstał przy współpracy firmy: MajsterPol

4 komentarze

 1. już wiem co będzie położone na wejściu w naszym nowym domu , dziękuje za inspirację, ściągam pomysł bez pytania .

  Mateusz

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie pytanie: co to za drzwi wejściowe?

  OdpowiedzUsuń