SAUNA - BUDOWA

20 kwietnia 2022

 Marzenia są po to by je spełniać! My z naszym czekaliśmy kilka lat i patrząc na dzisiejsze ceny materiałów budowlanych (kwiecień 2022 r.) wiemy że zwlekaliśmy za długo.

 

Sauna – mała zewnętrzna, zrobiona samodzielnie taka ma być. W grę totalnie nie wchodziło kupienie gotowej sauny typu beczka! Dlaczego? Po pierwsze ze względu na ich tragiczne wykonanie, te dostępne w marketach budowlanych w cenie powyżej 20 tys. zł są wykonane gorzej niż nie jedna buda dla psa. Nie ubliżając oczywiście żadnemu Fafikowi! Po drugie! Sauny beczki nie mają miejsca na przebranie się i nie wyobrażam sobie wychodzenia z sauny prosto na pole i pomijania obmycia się!

W naszej saunie będzie miejsce i na przebranie się i na prysznic, chociaż prysznica docelowo nie będzie.

 

Zaczynamy!

ETAP 1. PŁYTA (marzec 2022 r.)

Stelaż płyty wykonujemy z sosnowego drewna. Jako wypełnienie stosujemy styropian który w większości pozostał nam z innej budowy. Odleżał swoje ale przy tych cenach cieszymy się, że mieliśmy gdzie go składować. Jak wiecie często w naszych realizacjach używamy sklejki wodoodpornej i tak jest też tutaj, płyta OSB znajduje się tylko od góry naszego fundamenciku. 
ETAP 2. STELAŻ (kwiecień 2022 r.)

Identycznie jak w płycie – sosnowe belki z lokalnego tartaku. Na zdjęciach z tego etapu nie do końca to widać ale sauna od strony frontowej jest wyższa niż z tyłu. Zrobiliśmy nieduży spadek który ułatwi odprowadzenie wody. Nie impregnujemy niczym belek – sauna ma być jak najbardziej naturalna. 


ETAP 3. DACH (maj 2022 r.)

Cena blachy na dach zaskoczyła nas tak bardzo, że już na wstępie zrezygnowaliśmy z kupna antracytowej. Wybraliśmy produkt II kategorii w najtańszym kolorze. Na szczęście tej brązowej blachy nie będzie widać. Wykonaliśmy przedłużenie dachu, te dodatkowe 50 cm wystające ponad saunę obłożone będzie od spodu lamelem udającym drewno. Stanowić to będzie kontrast dla ciemnej antracytowej elewacji.
Posty w mediach społecznościowych o budowie naszej sauny:

INSTAGRAM: zobacz więcej >

FACEBOOK: zobacz więcej > 

koszt całkowity 11 tys


Chcesz dostać więcej zdjęć z budowy sauny oraz szczegółowy kosztorys?


1. Kliknij w link https://buycoffee.to/usiebiewdomu  i postaw nam wirtualną kawę, w wiadomości wpis hasło "SAUNA"

2. Koniecznie wpisz hasło "SAUNA" bez tego nie będziemy w stanie zidentyfikować Twojej prośby o plik

3. Link do pliku  dostarczamy w osobnej wiadomości mailowej. Plik zawiera zdjęcia z budowy, kosztorys,, zestawienie materiałów oraz rysunek.

4. Jeśli postawiłeś kawę, minęły 24 godziny a link ze zdjęciami do Ciebie nie dotarł, koniecznie odezwij się na maila monika@usiebiewdomu.com 

5. UWAGA! ponieważ sauna jest w budowie plik zawiera dokumentację do etapu na jakim jesteśmy! Pliki będą uzupełniane, przyznany dostęp pozwoli na podgląd nowo dodanych przez nas zdjęć i aktualizacji. 


Wsparcie to „postawienie nam kawy” które daje ogromne chęci do dalszego dokumentowania i opisywania. Wsparcia możesz udzielić tutaj > https://buycoffee.to/usiebiewdomu 


Komentarze

Prześlij komentarz