KOSZT BUDOWY NASZEGO DOMU - ELEWACJA I OCIEPLENIE

2 lipca 2018Elewacja to kolejny etap kosztów budowy naszego domu, który opisuje bardziej szczegółowo.Wszystkie prace związane z elewacją naszego domu zrobiliśmy sami, dlatego podane tutaj koszta to jedynie koszta związane z zakupem materiału.

Pewnie niektórzy czytający ten tekst nie wiedzą, że żadne z nas nie jest budowlańcem więc w tym miejscu muszę to przypomnieć. Mąż sam wykonał wszystkie prace, i chodź nie są one może do końca idealne, po obejrzeniu setek domów wykonanych przez profesjonalne ekipy uważam że nasz wygląda genialnie.


Na nasz dom nie został nałożony żaden „baranek” a jedynie zwykła farba elewacyjna w kolorze białym. Farba myje się świetnie więc nie ma z tym żadnych problemów, w miejscach które szybciej mogą się brudzić zdecydowaliśmy się położyć deskę. Nie jest to jakaś tandetna imitacja deski a zwykła naturalna sosna. Proszę wybaczyć słowo tandetna ale nie rozumiem po co kupować coś co udaje drewno, coś co wyciąga się z rolki… podczas gdy położenie naszych desek ( co na pewno opiszę w osobnym poście ) było i szybkie i tanie. 


Dom ocieplaliśmy 15 cm styropianem, i być może kiedyś po jego rozbudowie nałożymy „baranek” a dla unowocześnienia bryły zamiast drewna położony zostanie beton. 

ps. w koszcie styropianu znajduje się także styropian który kupiliśmy do ocieplenia podłogi. 
11.09.2015 styropian klej        7 732,00 zł
02.10.2015 pistolet i pianki    150,00 zł
15.09.2015 wałek do gruntowania  46,00 zł
30.09.2015 gwoździe wkręty 81,00 zł
20.04.2015 farba elewacja 5. wiaderek      400,00


całość 8 409,00 zł

12 komentarzy

 1. Myślałam że troszkę taniej wyjdzie styropian. Czy wiedzą Państwo ile metrów styropianu poszło? My też będziemy ocieplać sami i też bez baranka- na gładko. Mam jeszcze pytanie odnośnie komina. Nie widzę wyłazu. W jaki sposób można się do niego dostać? Pozdrawiam. Danuta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to koszt styropianu także na podłogę a wejście do komina było ale zlikwidowaliśmy, dostajemy się do niego wchodząc na drabinę i na dach.

   Usuń
 2. Piękny domeczek, nie za duży, taki w sam raz.:) Podziwiam za samodzielność wykonywania prac.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejny, bardzo fajny wpis. Wasz domek wygląda świetnie i udowadnia, że nie trzeba na budowę wydawać fortuny. Tego typu i tej wielkości domki stają się coraz bardziej popularne. A co do kosztów, to są one dość mocno zmienne, oczywiście zależnie od sklepu w którym się ktoś zaopatruje oraz lokalizacji. Czekam na kolejne aktualności! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny wpis ;) Z mężem zastanawiamy się na elewacją kamienną, ale taka trochę kosztuje i się ciągle zastanawiamy ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Sami zaciagaliscie klejem?

  OdpowiedzUsuń
 6. Farba bezpośrednio na klej poszła? Ile razy zaciągaliście na siatkę? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z jakiej firmy mieliście farbę elewacyjna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ta na domu była " bez nazwy " jakaś taka lokalna, na garażu mamy termo organikę

   Usuń