MEBLE OGRODOWEWiosna! a jak wiosna to ogród a jak ogród to meble i wszystko co przyda nam się w nowej planowanej altanie.


Meble ogrodowe muszą być trwałe i odporne na deszcz, nasze takie są ale ich miejsce to taras. Planujemy kupić dodatkowy komplet mebli ogrodowych, który będzie stał w altance (również w planach). Sama altana to konstrukcja drewniana bez zadaszenia, wiec szukam sprawdzonych i odpornych mebli. I tak znalazłam do wyboru trzy wersje. 

Ale najpierw o altanie: ma  stanąć na kamienistym podłożu i jedynym zadaszeniem będzie żagiel rozkładany w upalne dni.  Altana to inspiracja z ukochanych Warszawskich bulwarów.  
Meble jakie mamy w planach w to miejsce to klasyczny wzór. Zestaw Corfu Relax Set marki Keter z narożnikiem wydaje się być idealny ponieważ jak na mebel ogrodowy jest bardzo elegancki i duży, na czym szczególnie nam zależy. Jego boki to aż 180 cm szerokości.Mniejszy, ale z kolei bardziej ustawny rattanowy komplet  meblowy Keter Corfu Set to dwa fotele i sofa, ich rozmiar to duży plus ponieważ łatwiej będzie przechowywać w garażu gdy przyjdzie zima. Dużym plusem jest również przystępna cena – 999 zł .Jest jeszcze jeden zestaw, który wpadł mi w oko chyba najbardziej. Jest nowszą formą znanych nam już mebli ogrodowych, ma nowocześniejsze opływowe kształty i myślę że bardziej pasuje do nowoczesnych domów. Zestaw Salemo 2 to duża sofa dwa fotele i stolik.  
Nie chciałabym w planowanej altanie łączyć różnych rzeczy i stylów, kombinować z dostawianiem np. odnowionych mebli, chciałabym stworzyć całość która będzie kompletem. Dlatego dodatkowy stolik czy też barek będzie uzupełnieniem naszego kompletu. Dopełnieniem całości mogą stać się kolorowe pufy lub stoliki które spokojnie swoje miejsce na zimę mogą znaleźć w domu. 

Więcej ogrodowych inspiracji znajdziecie na stronie >

A my oprócz planowanej rozbudowy domu zabieramy się za planowanie altany i wykładanie miejsca pod nią kamieniami polnymi, tak aby było jak najbardziej naturalnie. Drewniane belki i biały żagiel za kilka lat będą dopełnieniem naszego ogrodu.

- Monika