OCIEPLENIE BUDYNKU GOSPODARCZEGO 35M2

30 listopada 2018


Ocieplenie zakończone więc mogę Wam pokazać całość prac jakie wykonaliśmy. Oczywiście wszystko przy budynku gospodarczym robimy sami i tak też było z ociepleniem! Do ocieplenia wybraliśmy kompletny system ocieplenia z Termo Organiki, pisałam już o nim cały osobny tekst i w tym miejscu pozostawiam Wam do niego LINK.


Dlaczego Termo Organika? 

Ponieważ była nam polecana przez naszego kierownika budowy, który prowadził budowę domu i po przeczytaniu opinii w internecie uznaliśmy że to będzie dobry wybór.

Dlaczego cały system ocieplenia z jednej firmy?

Spotkałam się z wieloma opiniami że zaleca się kupowanie całego systemu ociepleń, który pochodzi od jednego producenta ze względu na gwarancję pracy całego systemu oraz jego trwałości.


Dlaczego grafit? bo chcieliśmy mieć ciepły budynek i nie dawać tam styropianu 20 cm aby ściany nie były tak grube, stąd wybór grafitowej 15stki! 





Co dokładnie kupiliśmy, czyli lista produktów, każdy z nich jest podlinkowany. Po kliknięciu można przeczytać np specyfikację produktu. 














Na uwagę zasługuje klej poliuretanowy TO-KPS który widzicie na zdjęciu niżej. Świetny produkt do szybkiego użycia i co dla mnie najważniejsze do czystej pracy! Nie bawimy się w mieszanie i nakładanie pacą kleju tylko wygodnie nakładamy sobie piankę bezpośrednio na płytę styropianową. Myślę, że tylko dzięki temu produktowi mogłam tyle zrobić przy ocieplaniu budynku i pomóc mężowy który wykonał całość prac. Przy klasycznym kleju raczej nie dałabym rady.  ( koszt takiego kleju to ok 25 zł ) Do ocieplenia naszego garażu zużyliśmy 22 opakowania. 

Najważniejsze zalety:


łatwy, wygodny i szybki w nakładaniu
czysty w użyciu
kołkowanie już po 2 godzinach
doskonała przyczepność do podłoży mineralnych styropianu (EPS) i XPS
wysoka trwałość
doskonała termoizolacyjność
likwiduje mostki termiczne
odporny na działanie wilgoci
nie zawiera rozpuszczalników i freonów

Jak się go nakłada?


Każde podłoże musi być zwarte, równe, nośne, suche, czyste i bez warstw zmniejszających przyczepność (tłuszcz, pył, kurz, itp.). Niewielkie nierówności i ubytki naprawić, np. klejem TO-KS lub klejem uniwersalnym TO-KU. Naprawy podłoża należy zakończyć najpóźniej na 1 dzień przed przyklejeniem płyt styropianowych.

Klej możemy nakładać gdy puszka i jej zawartość przed użyciem ma temperaturę od +5°C do +30°C,. Pamiętajmy aby przed użyciem wstrząsnąć puszką intensywnie przez ok. 30 sekund. Również w trakcie aplikacji trzeba czasami wstrząsać. Przykręcamy nasz pistolet ( koszt od 20 zł do 120 zł ) regulujemy dozowaną objętość kleju i możemy kleić! Sam pistolet każdego dnia czyściliśmy specjalnym czyścikiem do  pian ( koszt ok 25 zł ) 

Klej nakładamy ok 2 cm od brzegu pamiętając aby pasek nałożonej pianki miał ok 3 cm szerokości. Po nałożeniu kleju musimy odczekać ok 3 min i przecisnąć płytę do ściany, sprawdzić poziomicą pion i poziom. Szczeliny jakie nam powstaną również możemy wypełnić tym klejem. Położenie płyt można korygować jeszcze przez ok. 10 minut.






Na rysunku sposoby nakładania tradycyjnego kleju i tego naszego z puszki 





Jak widzicie w spisie produktów kupiliśmy styropian 15 i 10 cm. Na części naszej elewacji znajdą się sosnowe deski. W miejscach gdzie położony został styropian 10 cm fundamentowy i fasadowy latem zamontujemy listwy do których przykręcimy zaimpregnowane drewno. Jeśli będziecie planować takie wstawki dokładnie przed zamówieniem styropianu wszystko zmierzcie.









Nasz budynek został zagruntowany na zimę i latem nałożymy na niego ostatni element z tego kompletnego systemu ociepleń. Będzie to biały klasyczny tynk. Garaż jest budynkiem bezokapowym z małym spadkiem i jedną rynną, przy styku styropianu z dachem zamontujemy chyba drewnianą listwę wykończeniową. 

Na naszym profilu facebook znajdziecie trzy mini filmy z prac jakie wykonaliśmy przy tej elewacji:



3. Siatka i grunt 


I to co dla Was najważniejsze czyli koszt:

styropian fasada 15 - 1449 zł

styropian fasada 10 - 130 zł

styropian fudanement 10 - 85 zł

styropian fudanement 15 - 680 zł

klej uniwersalny TO-KU - 147 zł

klej poliuretanowy TO-KPS - 300 zł

grunt szczepny - 152 zł

siatka TO-S145 F-GLASS - 258 zł

tynk silikonowy GOLD TO-TSG - 1120 zł

grunt ( na do zagruntowania na zimę ) - 50 zł

pistolet do kleju - 50 zł

czyścik do pistoletu - 24 zł

paca - 35 zł

narożniki  - 35 zł

łącznie - 4 510 zł






Tekst powstał przy współpracy firmy: Termo Organika


Tutaj pozostawiamy Wam odnośniki do wszystkich tekstów, które powstały wraz z budową naszego garażu: 



  1. PLANY NA OCIEPLENIE 
  2. PŁYTA FUNDAMENTOWA 
  3. STAWIANIE ŚCIAN 
  4. WYBÓR BRAMY DO GARAŻU 
  5. MONTAŻ BRAMY 
  6. BOAZERIA NA ELEWACJI
  7. WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 
  8. KOSZT BUDOWY 

Komentarze

Prześlij komentarz