DRZWI DWUSKRZYDŁOWE / BUDYNEK GOSPODARCZY

22 grudnia 2018
Gdy budowaliśmy dom mieliśmy mniejszą niż teraz działkę i nie do końca sprzyjające nam możliwości budowania na takiej powierzchni. Dlatego zdecydowaliśmy się na jedyną wtedy opcje czyli dom bez garażu. Właściwie to chyba nawet go nie chcieliśmy. Zawsze twierdziliśmy, że „blaszak” rozbierze się zaraz po budowie… za chwilę będzie trzy lata jak jesteśmy u siebie i z pięciometrowego okna w salonie podziwiamy „blaszak”!Jest okropny nie mogę go już znieść, a co do wcześniejszego stwierdzenia, że przyda się tylko na budowę – jest ono błędne! Wiec jeżeli myślicie, że po budowie garaż blaszany zostanie rozebrany, szybko zejdźcie na ziemię ! Mieszkając w domku jednorodzinnym po prostu takie pomieszczenie musi być!  Taczka, grabie, meble ogrodowe i milion innych rzeczy musi mieć swoje miejsce.

Dlatego podjedliśmy decyzję o postawieniu budynku gospodarczego o wielkości 35m2. Budynek w bliskim sąsiedztwie domu swoją elewacją ma jak najbardziej przypominać dom. Będzie miał białą elewacje z elementami sosnowej deski i bramę! I tu należy się zatrzymać i opisać nasz wybór i naszą bramę!
Zdecydowaliśmy się na bramy z KRISPOL. Jest to jeden z częściej wybieranych producentów bram garażowych, a  już przy budowie domu mieliśmy chęć na zamówienie u nich okien i drzwi wejściowych. Po zrobieniu przeglądu opinii w internecie i oferty na stronie producenta zdecydowaliśmy że wybierzemy bramę właśnie tam.

Na stronie są trzy rodzaje bram: segmentowe, rolowane i  dwuskrzydłowe

My zastanawialiśmy się nad dwuskrzydłową i  segmentową czyli tą częściej teraz montowaną.  Zajmuje najmniej miejsca, cała chowając się pod dach i co najważniejsze dla nas są bardzo ciepłe. Niby to tylko budynek gospodarczy, ale od początku zależało nam na tym aby był on zbudowany i wykończony z dobrych ciepłych materiałów. Bramy segmentowe KRISPOL są zbudowane z paneli o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami, dla tych którzy posiadają energooszczędne domy polecane są bramy o grubości zwiększonej do 60 mmPo wstępnej rozmowie  z przedstawicielem firmy w naszym mieście wiedziałam już ze  nie ma czegoś takiego jak standardowy wymiar bramy. Ta informacja nie była dla mnie aż tak oczywista ze względu na to że w obu domach nie mieliśmy garażu. Teraz wiem, że w naszą wnękę jaką mamy pozostawioną na bramę można zamontować dowolny rozmiar.
Miejsce jakie pozostawiliśmy to 2.5m wysokości i 3m szerokości. I z tym wiąże się kolejna kwestia jaką jest rozsądek. W naszym budynku gospodarczym zrezygnowaliśmy z drzwi wejściowych, zatem wchodząc zimą otwieramy całą powierzchnie bramy co powoduje nawiew zimnego powietrza do środka. Szerokie bramy są super jeżeli nimi wjeżdżamy a  wchodząc do garażu dostajemy się do niego np. przez wejście drzwiami z domu. Tutaj zrobić tego nie możemy i chociaż te bramy segmentowe są piękne i występujące w kilku wersjach paneli wiedzieliśmy, że szukamy czegoś innego.

Jest piękna rzecz na stronie KRIPSOL która idealnie sprawdzi się u nas! Drzwi garażowe dwuskrzydłowe, które dostępne są w kilku wersjach paneli. Od gęstych tłoczeń do tych bardziej klasycznych, które nam podobają się najbardziej, jak ta którą widzicie na zdjęciu niżej.
Te bramy są idealnym rozwiązaniem do miejsc takich jak nasze. Po pierwsze kwestia o której pisałam już wcześniej – częściej do naszego budynku gospodarczego  będziemy wchodzili niż wjeżdżali, więc możliwość otworzenia tylko jednej części będzie świetnym rozwiązaniem na zimę. Po drugie – my tak lubimy troszkę mieć u siebie zwyczajnie, skromnie. A te drzwi dwuskrzydłowe takie właśnie są: bardzo eleganckie ale jednocześnie pasujące do naszego domu i otoczenia. Profil bez tłoczeń będzie świetnie komponował się z drzwiami wejściowymi do domu.

Zdecydowaliśmy się na antracytowy kolor, w palecie jaką proponuje KRISPOL naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie!
Na zdjęciu wyżej realne zdjęcie kolorów jakie wykonałam u przedstawiciela w naszym mieście, ten wskazywany przeze mnie profil to właśnie ten na który się zdecydowaliśmy.  Kolor bramy jaką zamówiliśmy widać też na zdjęciu niżej.  
A teraz odrobina o specyfice tych naszych dwuskrzydłowych drzwi: mają one wysoką izolację cieplną i akustyczną, Zapewnia to konstrukcja oparta na ciepłym systemie profili, izolowanych termicznie, a także wypełnienie w postaci paneli grubości 40 mm, ocieplonych pianką poliuretanową. Drzwi garażowe budową nawiązują do bram rozwiernych, rozwiązania stosowanego w garażach od wielu lat. Obecnie jednak ich obsługa może być zautomatyzowana i odbywać się zdalnie za pomocą pilota. Kontrola dostępu może natomiast opierać się na najnowszych rozwiązaniach technicznych, takich jak czytniki linii papilarnych i klawiatury kodowe. Czytnik linii papilarnych raczej nie znajdzie się w naszym ostatecznym zamówieniu, ale ocieplenie bramy stanowi jej ogromny plus.

Przeglądałam oczywiście inne firmy proponujące takie rozwiązania ale nie znalazłam produktu spełniającego nasze wymagania. U jednego z producentów takie dwuskrzydłowe drzwi garażowe wyglądały jak drzwi od naszego „blaszaka” inny producent nie proponował ocieplenia, na którym tak bardzo nam zależało. Nasz budynek gospodarczy ma też pełnić funkcję miejsca w którym będziemy spędzali jednak jakąś część dnia, majsterkowanie jest przecież naszym hobby, zatem ocieplenie bramy jest sprawą konieczna.Najnowsze systemy profili pozwalają produkować drzwi garażowe o szerokości do 2800 mm. Czyli decydując się na taki rozmiar w wysokości na jaką możemy sobie pozwolić drzwi które będą częścią otwieraną do wejścia miałyby  ok. 1.4m, to bardzo szeroka część. Standardowo drzwi  wejściowe w domach mają około 80-90 cm szerokości. Dlatego zdecydowaliśmy się na zamówienie drzwi w nieco mniejszym rozmiarze. Ostatecznie będą one miały 2.20 m wysokości i 2.40 szerokości. Wymiary auta jakie będzie tam czasami wjeżdżało to niecałe 2 metry szerokości, wiec taka wielkość bramy wydaje się być idealna.

Swoja bramę zamawialiśmy ze zniżką 25% z okazji czarnego piątku. Dam Wam znać oczywiście jak brama będzie wyglądała w realu i jak będzie przebiegł jej montaż, bo tutaj zdecydowaliśmy się na montaż wykonany przez producenta, tak aby nie tracić pięcioletniej gwarancji. Krispol poleca montaż zatem i my bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii DOBRY MONTAŻ który pokazuje, że warto montować z nimi… jestem po przeczytaniu dziesiątek stron z opiniami o bramach i wiem, że większość reklamacji składana jest po samodzielnym montażu bramy. Dlatego nawet my wykonujący większość rzeczy w domu samodzielnie, montaż za 500 – 600 zł zamówiliśmy od razu płacąc za bramę.

Tekst powstał przy współpracy firmy: Krispol


Tutaj pozostawiamy Wam odnośniki do wszystkich tekstów, które powstały wraz z budową naszego garażu:   1. PLANY NA OCIEPLENIE 
  2. PŁYTA FUNDAMENTOWA 
  3. STAWIANIE ŚCIAN 
  4. OCIEPLENIE BUDYNKU 
  5. MONTAŻ BRAMY 
  6. BOAZERIA NA ELEWACJI
  7. WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 
  8. KOSZT BUDOWY 

Komentarze

Prześlij komentarz