METAMORFOZA MEBLI DO POKOJU DZIECKA

21 czerwca 2021

 


Nadeszła pora na urządzenie pokoiku dla naszego małego Z. Nie chcieliśmy kupować nowych mebli więc jak to u nas bywa zaczęliśmy szukać używanych. Na OLX znaleźliśmy zestaw składający się z 5 części z czego kupiliśmy słupek i komodę. Myślę, że na sam początek dla Z. będzie to odpowiednie i pomieścimy tam jego ubranka.


Prawdziwe poszukiwania zaczęły się jednak później gdy zdaliśmy sobie sprawę, że do mebli dla dziecka należy użyć odpowiednich farb. Jakiś czas temu odnawialiśmy komodę farbami newcolours i TUTAJ LINK DO KOMODY przypomniało się nam że one są właściwie do wszystkiego. Można ich użyć do malowania ceramiki, plastiku, drewna, płyt meblowych oraz np. do odnowienia zabawek dla dzieci. Co to oznacza? Farby tego producenta są całkowicie bezpieczne dla dzieci, dlatego wybraliśmy kolor „wiosenna mgła” który nie jest ani białym kolorem ani szarym… po prostu idealnie wpasował się w przygotowany dla Z. pokoik. 


Do mebli dodaliśmy coś od siebie. Na allegro kupiliśmy małe drewniane dekory które zostały przyklejone na drzwi słupka oraz większe szuflady. 
Cała metamorfoza to prosta sprawa, dzięki tym farbom odchodzi nam to co przy zmianach jest najbardziej uciążliwe czyli szlifowanie mebla. My nasze meble tylko umyliśmy płynem i wodą. Nic nie było szlifowane a samo malowanie jak zwykle odbywało się przy pomocy sprężarki. Nie jest to najszybszy sposób na przemianę mebla, bo na pewno wałkiem będzie szybciej ale jest to na pewno najbardziej dokładny sposób. Tą farbę rozrabiamy do pistoletu 2/3 gdzie dwie miarki to farba a trzy to woda. Po dokładnym wymieszaniu farba jest gotowa do malowania sprężarką. Meble zawsze dokładnie zabezpieczamy co widać na zdjęciach ponieważ nie malujemy mebli w środku. Były w tak dobrym stanie, że nie trzeba było tego robić. Efekt jaki widzicie na zdjęciach to efekt położenia trzech warstw farby. Na metamorfozę tych mebli zużyliśmy jedną puszkę 900 mililitrów. 
A tutaj już pozostawiamy efekt końcowy i listę zakupów.
2 komentarze

  1. Pięknie ❤ mam pytanie, są to meble z drzewa czy z płyty. Mam swój zestaw ciemny z przed 10 lat już mi się kolor znudził, a szmoda mi sprzedać. Meble mimo płyty solidne. Od dłuższego czasu zastanawiam się jak to ugryźć, malować czy nie. Niby farby v33 są dobre, ale czy u mnie to się sprawdzi? Hehe . Dlatego każdego pytam, kto przeabia o rodzaj mebla.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak to meble z płyty, nie szlifujemy ich stąd wybór właśnie takiej farby do której szlifowanie nie jest potrzebne

      Usuń