REMONTOWO BUDOWLANE PLANY NA 2021 R.

2 stycznia 2021

 


Kiedy zaczynam myśleć nad planami na Nowy Rok wiem, że niestety musze wspomnieć o tych planach które zostały niezrealizowane w 2020 r. Nie udało nam się wyremontować łazienki i położyć kostki! Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło i te plany wpisujemy na 2021 r. a na ich realizację mamy nowe świeże pomysły! Zostawiam Wam także link do naszych planów z 2020 r. 

Zaczynamy! 

ZABUDOWA KOMINKA

Nasz kominek średnio co trzy lata zmienia wygląd, był już biały obecnie jest czarny… a przed nim zmiana z poczwarki w piękny stylowy portal kominkowy. Mamy w planach ponownie przemalować kominek na biało, płytki z zabudowy doprowadzić do porządku, pozbyć się pęknięć i ostatecznie wykonać estetyczną zabudowę kominka (portal) 

zostawiam link do zerknięcia jak obecnie wygląda kominek 

DOKOŃCZENIE ELEWACJI 

Nad tym jak ostatecznie ma wyglądać nasza elewacja zastanawialiśmy się długo ale pod koniec roku kupiliśmy klinkier mineralny i zaczęliśmy zmieniać nasz dom…. W 2021 r. prace te muszą zostać ukończone. Elewacja to także wymiana ocieplenia i kupno kilku drobnych ozdób zewnętrznych. 

zostawiam link do zerknięcia jak dotychczas szły nam prace

ZAKUP POMPY CIEPŁA DO BASENU 

Basen to zdecydowanie najczęściej czytany post na blogu w ubiegłym roku. Teraz planujemy dokupić do niego pompę ciepła i odpowiednio ją zabudować. Pompa pozwoli rozpocząć sezon już w kwietniu. 

WIATA NA SAMOCHÓD

Marzy nam się prawdziwa wiata na auto, nie garaż a wiata. Początkowo były plany aby postawić ją z boku domu ale wiemy już że nie chcemy stawiać jej w centralnym miejscu działki. Takie rozwiązanie zabiera tylko wolną piękną zieloną przestrzeń więc już wiemy, że wiata stanie z przodu działki. Będzie ona drewniana… może z żaluzjami? Może obsadzona trawami ozdobnymi….Z tym zadaniem wiąże się także położenie płyt chodnikowych pod wiatą i przy wjeździe na działkę. 

MODERNIZACJA ŁAZIENEK (OBU) 

Temat wraca jak bumerang, co roku… ale w tym roku oboje powiedzieliśmy sobie że to już naprawdę jest TEN CZAS! Wiemy że z górnej łazienki wyrzucić  musimy wannę, ta mała nie ekologiczna miska zabiera tylko miejsce … a przecież w jej miejscu może stać prysznic. Czeka nas zbijanie płytek, foliowanie ścian, prace tynkarskie… i na koniec wykończeniowe.  

IMPREGNACJA PŁYTEK CHODNIKOWYCH 

Na działce mamy opaskę wokół garażu i domu oraz płyty w tzw „śniadaniówce” w tym roku nadeszła pora na zadbanie nieco o te płytki, dlatego z początkiem wiosny zajmiemy się impregnacją tych płytek.

DOŁOŻENIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZADANIE WYKONANE

W 2020 r. położyliśmy na dachy 10 paneli, docelowo ma być ich 18 więc na początku roku czeka nas dołożenie pozostałych. 


3 komentarze

 1. O temat pompy ciepła mnie ciekawi, będziecie ja wykopywać? Obydowywac? My w tym roku mamy plan na basen wkopany. 2lata temu kostka+cała zabudowa góry k-g,podlogi, malowanie itp, rok temu skończyliśmy murowany płot z przodu, ten rok należał do drewnianych aranżacji, zbudowaliśmy pergole nad tarasem, wiatę przy domu i domek ogrodniczy z przeszkleniem. Ten rok należy do ogrodu, planujemy basen wkopać, mały wodospadzie i parę innych szczegółów 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mały wodospad? brzmi ciekawie :)
   pompa ciepła i pompa z filtrem jaką zamówiliśmy są wielkie - więc wiemy że będziemy musieli nico zmodernizować naszą zabudowę, pompa z filtrem będzie pewnie całkowicie zakopana ale pompa ciepła nie może więc będzie zapewne z jednej strony odsłonięta, na razie nie wiemy jak to zrobimy. Okaże się w kwietniu :)

   Usuń
  2. W takim razie z niecierpliwością będę czekać na wpis😉 tak, mały wodospadzik, czy generalnie spływ wody, mamy nierówna działkę, więc możliwości zagospodarowania więcej, a bardzo bym chciała jakaś szumiąca wodę w ogrodzie :-) powodzenia w planach na ten rok!

   Usuń