REMONTOWO BUDOWLANE PLANY NA 2021 R.

2 stycznia 2021

 


Kiedy zaczynam myśleć nad planami na Nowy Rok wiem, że niestety musze wspomnieć o tych planach które zostały niezrealizowane w 2020 r. Nie udało nam się wyremontować łazienki i położyć kostki! Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło i te plany wpisujemy na 2021 r. a na ich realizację mamy nowe świeże pomysły! Zostawiam Wam także link do naszych planów z 2020 r. 

Zaczynamy! 

ZABUDOWA KOMINKA ZADANIE WYKONANE 

Nasz kominek średnio co trzy lata zmienia wygląd, był już biały obecnie jest czarny… a przed nim zmiana z poczwarki w piękny stylowy portal kominkowy. Mamy w planach ponownie przemalować kominek na biało, płytki z zabudowy doprowadzić do porządku, pozbyć się pęknięć i ostatecznie wykonać estetyczną zabudowę kominka (portal) 

DOKOŃCZENIE ELEWACJI ZZADANIE WYKONANE  

Nad tym jak ostatecznie ma wyglądać nasza elewacja zastanawialiśmy się długo ale pod koniec roku kupiliśmy klinkier mineralny i zaczęliśmy zmieniać nasz dom…. W 2021 r. prace te muszą zostać ukończone. Elewacja to także wymiana ocieplenia i kupno kilku drobnych ozdób zewnętrznych. 

ZAKUP POMPY CIEPŁA DO BASENU ZADANIE WYKONANE 

Basen to zdecydowanie najczęściej czytany post na blogu w ubiegłym roku. Teraz planujemy dokupić do niego pompę ciepła i odpowiednio ją zabudować. Pompa pozwoli rozpocząć sezon już w kwietniu. 

WIATA NA SAMOCHÓD ZADANIE WYKONANE 

Marzy nam się prawdziwa wiata na auto, nie garaż a wiata. Początkowo były plany aby postawić ją z boku domu ale wiemy już że nie chcemy stawiać jej w centralnym miejscu działki. Takie rozwiązanie zabiera tylko wolną piękną zieloną przestrzeń więc już wiemy, że wiata stanie z przodu działki. Będzie ona drewniana… może z żaluzjami? Może obsadzona trawami ozdobnymi….Z tym zadaniem wiąże się także położenie płyt chodnikowych pod wiatą i przy wjeździe na działkę. 

MODERNIZACJA ŁAZIENEK (OBU) ( przekładamy realizację na 2067 rok )

Temat wraca jak bumerang, co roku… ale w tym roku oboje powiedzieliśmy sobie że to już naprawdę jest TEN CZAS! Wiemy że z górnej łazienki wyrzucić  musimy wannę, ta mała nie ekologiczna miska zabiera tylko miejsce … a przecież w jej miejscu może stać prysznic. Czeka nas zbijanie płytek, foliowanie ścian, prace tynkarskie… i na koniec wykończeniowe.  

IMPREGNACJA PŁYTEK CHODNIKOWYCH ZADANIE WYKONANE 

Na działce mamy opaskę wokół garażu i domu oraz płyty w tzw „śniadaniówce” w tym roku nadeszła pora na zadbanie nieco o te płytki, dlatego z początkiem wiosny zajmiemy się impregnacją tych płytek.

DOŁOŻENIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZADANIE WYKONANE

W 2020 r. położyliśmy na dachy 10 paneli, docelowo ma być ich 18 więc na początku roku czeka nas dołożenie pozostałych. 


3 komentarze

 1. O temat pompy ciepła mnie ciekawi, będziecie ja wykopywać? Obydowywac? My w tym roku mamy plan na basen wkopany. 2lata temu kostka+cała zabudowa góry k-g,podlogi, malowanie itp, rok temu skończyliśmy murowany płot z przodu, ten rok należał do drewnianych aranżacji, zbudowaliśmy pergole nad tarasem, wiatę przy domu i domek ogrodniczy z przeszkleniem. Ten rok należy do ogrodu, planujemy basen wkopać, mały wodospadzie i parę innych szczegółów 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mały wodospad? brzmi ciekawie :)
   pompa ciepła i pompa z filtrem jaką zamówiliśmy są wielkie - więc wiemy że będziemy musieli nico zmodernizować naszą zabudowę, pompa z filtrem będzie pewnie całkowicie zakopana ale pompa ciepła nie może więc będzie zapewne z jednej strony odsłonięta, na razie nie wiemy jak to zrobimy. Okaże się w kwietniu :)

   Usuń
  2. W takim razie z niecierpliwością będę czekać na wpis😉 tak, mały wodospadzik, czy generalnie spływ wody, mamy nierówna działkę, więc możliwości zagospodarowania więcej, a bardzo bym chciała jakaś szumiąca wodę w ogrodzie :-) powodzenia w planach na ten rok!

   Usuń